Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Зміняться умови надання відпусток – в Раді з’явився новий законопроект

Реклама

Група нардепів зареєструвала в Раді законопроект № 8313 від 27.12.2022 року, який за їх задумом повинен прибрати застарілі положення законодавства про відпустки, а також ті, які не відповідають сучасним тенденціям, створюють додаткове адміністративне навантаження на роботодавців, працівників та органи державної влади.

Серед запропонованих норм:

1. Перенесення вихідних та робочих днів на підприємстві, в установі або організації, крім випадків встановлених КЗпП, визначаються трудовим та/або колективним договором.

2. Порядок та умови надання відпусток для підготовки та участі в спортивних змаганнях, регулюються трудовим та/або колективним договором.

3. Виключення норм щодо творчих відпусток та відпусток у зв'язку з профспілковим навчанням.

4. Відпустка при народженні дитини надається в чітко визначений термін - не пізніше трьох місяців з дня народження дитини. Батьку дитини, який не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір'ю дитини, така відпустка надається після отримання відповідного рішення суду.

5. Загальний максимальний термін надання працівнику відпустки без збереження зарплати за сімейними обставинами та з інших причин збільшується з 15 до 30 календарних днів на рік.

6. У разі призову працівника на військову службу під час мобілізації, на особливий період, призову працівника на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки у строк до його увільнення на час військової служби від займаної посади (виконання обов'язків).

7. У період дії воєнного стану роботодавець може відмовити працівнику у наданні будь-якого виду відпусток (крім відпустки у зв'язку вагітністю та пологами та відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку), якщо такий працівник залучений до виконання робіт на об'єктах критичної інфраструктури, до виконання робіт, виробництва товарів оборонного призначення або до виконання мобілізаційного завдання (замовлення).

8. Виключення педагогічного та науково-педагогічного персоналу із переліку осіб за якими під час проходження військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, або військової служби за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, зберігається попередній середній заробіток.

Де читати про трудові зміни в умовах воєнного стану? У рішенні LIGA360:HR. Особливості дистанційної роботи, найму і звільнення працівників, бронювання й війського обліку та інші актуальні питання. Замовте LIGA360 - дізнавайтеся першими про найважливіше.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини