Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Податкова амністія для легалізації коштів та майна триває до 1 березня 2023 року

Реклама

Із 1 вересня 2021 року до 1 березня 2023 року триває одноразове (спеціальне) добровільне декларування, так звана податкова амністія, яка передбачає сплату відповідного збору в порядку, строки та в розмірах, встановлених ПКУ, а також виконання інших умов, визначених підрозділом 9 прим. 4 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ. Про цей обов'язок нагадали в Головному управлінні ДПС у Рівненській області.

Одноразове (спеціальне) добровільне декларування - це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою належних їй активів, розміщених на території України та/або за її межами, якщо такі активи фізичної особи були одержані (набуті) такою фізичною особою за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування та/або міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, та/або які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, упродовж будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 1 січня 2021 року.

Воно дає право фізичним особам цивілізовано легалізувати активи, приховані від оподаткування під час їх набуття (отримання).

Скориставшись одноразовим декларуванням активів, особа отримує можливість повернути гроші чи інші активи в легальний обіг.

Подати одноразову (спеціальну) декларацію можуть, наприклад, ті, хто отримував зарплату в конверті чи працював без оформлення трудових відносин.

Додатково переглядайте статтю «Податкова амністія, або Одноразове декларування: кому готуватися з 1 вересня 2021 року».

Зміни та нововведення щодо подання податкової звітності у 2023 році - знайдете у LIGA360:Бухгалтер. А модуль "Податки-2023" допоможе бути в курсі численних змін, що відбуваються цього року в податковому законодавстві України. Замовте свою LIGA360 прямо сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини