Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Бронювання військовозобов’язаних у 2023 році: які довідки отримувати та куди подавати пакет документів

Реклама

Із 31 січня 2023 року діє постанова КМУ від 27.01.2023 р. № 76, яка визначила новий порядок бронювання військовозобов'язаних працівників. Про те, кого із військовозобов'язаних можна забронювати за новим порядком, ми описували за посиланням.

Додатково Мінекономіки пояснило, як роботодавцю бронювати працівників під час воєнного стану.

Обговорили найбільш актуальні питання нового порядку бронювання військовозобов'язаних також в Європейській Бізнес Асоціації, яка провела зустріч із директором департаменту економіки безпеки і оборони Мінекономіки.

Алгоритм бронювання працівників на час мобілізації виглядає так:

1. Компанія визначає критерії, яким відповідає для бронювання та профільне відомство (Орган) або обласну військову адміністрацію (ОВА), через яку буде здійснювати запит на бронювання.

2. Компанія подає до Органу або ОВА пакет документів, які підтверджують відповідність підприємства трьом критеріям.

3. Компанія отримує номер і дату рішення Органу або ОВА про визначення підприємства критично важливим.

4. Компанія подає до того ж Органу або ОВА перелік військовозобов'язаних, яких вони просять забронювати разом з листом обґрунтування, довідкою про кількість військовозобов'язаних.

5. Орган або ОВА погоджує бронювання співробітників підприємства з Генеральним Штабом.

6. Після прийняття позитивного рішення Генштабом Міністерство економіки видає наказ про бронювання співробітників підприємства та інформує про це Орган або ОВА.

7. Компанія отримує наказ про бронювання та протягом 5 днів інформує про нього ТЦК та СП для постановки заброньованих співробітників на спеціальний військовий облік.

Треба враховувати, що критерії визначення підприємств, установ і організацій критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення, будуть у найближчий час затверджені наказом Мінекономіки. Подаватись одразу за кількома критеріями або у різні органи не можна - усі заявки перевірятимуть за ЄДРПОУ задля недопущення дублювання.

ДПС роз'яснила своїм управлінням щодо видачі довідок про сплату податків для підтвердження права підприємства на бронювання, які вже розпочали їх видачу. Довідки для отримання статусу критичного підприємства можна подавати у електронному вигляді.

Працівники компанії, яких вже мобілізували раніше, на даному етапі не зараховуються до 100% військовозобов'язаних працівників. Однак військовозобов'язані жінки, мобілізація яких є добровільною, повинні бути враховані до загальної кількості військовозобов'язаних.

Актуалізувати військовий облік у ТЦК та СП можуть юристи, HR або інші представники компанії, це не обов'язково має бути безпосередньо військовозобов'язаний. Працівників, які не проходили військову службу, але є військовозобов'язаними, також можливо забронювати.

Довідка підприємства про розмір середньої зарплати має довільну форму, подаватися повинна по усій юридичній особі. Якщо підприємство має складну структуру і представлене в різних регіонах, середня зарплата розраховується за місцем реєстрації. Довідка Держстату для підтвердження середньої зарплати в регіоні додатково не вимагається.

Окремого порядку для ФОП не передбачається, тому ФОП можуть подавати заявку на бронювання по цій же процедурі.

Включення військовозобов'язаних працівників, які мають дефіцитний ВОС, в список на бронювання не забороняється, але підвищує шанси отримання непогодження по окремих працівниках або усього списку. Щодо таких співробітників варто вести комунікацію з Генштабом. Однак до списків на бронювання можуть включатися керівник підприємства та заступник, навіть якщо вони мають дефіцитну ВОС.

Читайте на цю тематику:

- Військовий облік - 2023: нові вимоги, про які слід знати роботодавцям;

- Бронювання військовозобов'язаних у 2023 році: умови та порядок.

В рішенні LIGA360:HR все про особливості дистанційної роботи, найму і звільнення працівників, бронювання й військового обліку та інші актуальні питання. Замовте LIGA360 - дізнавайтеся першими про найважливіше.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини