Особи, які працюють на умовах цивільно-правового договору, також підлягають соціальному страхуванню у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності (ст. 11 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування").
При цьому допомогу по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві, виплачують застрахованим особам з шостого дня непрацездатності.
Перші п'ять днів тимчасової непрацездатності оплачують згідно із Порядком оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві, за рахунок коштів роботодавця, затвердженого постановою КМУ від 26.06.2015 р. № 440 (далі - Порядок).
Оплачують перші п'яти днів тимчасової непрацездатності за основним місцем роботи застрахованої особи та за місцем роботи за сумісництвом у формі матеріального забезпечення, що повністю або частково компенсує втрату зарплати (доходу).
Водночас нормами цього Порядку не передбачено оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності застрахованій особі, яка працює на умовах цивільно-правового договору.
Джерело: лист Мінсоцполітики 15.02.2023 р. № 494/0/290-23/54.
Додатково використовуйте в роботі публікації:
- Трудовий чи цивільно-правовий договір: що вигідніше підприємству;
- Чи може юридична особа укласти цивільно-правовий договір із директором;
- Чи можна прописувати в ЦПД вимоги до охорони праці.
Де читати про трудові зміни в умовах воєнного стану? У рішенні LIGA360:HR. Особливості дистанційної роботи, найму і звільнення працівників, бронювання й військового обліку та інші актуальні питання. Замовте LIGA360 - дізнавайтеся першими про найважливіше.