Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Кабмін змінив правила закупівель для потреб оборони

17 травня 2023, 09:15
701
0
Автор:
Реклама

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення, що посилює прозорість і публічність закупівель для потреб оборони для Збройних Сил України, сприятиме конкуренції та зменшенню вартості послуг харчування для бюджету країни - повідомляє Мінекономіки. Відповідні зміни до постанови «Про затвердження особливостей здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану» уряд ухвалив на виконання Закону № 2958.

Рішенням затверджено Порядок визначення предмета закупівлі під час здійснення закупівель продуктів харчування, послуг із забезпечення комплектами продуктів харчування, послуг щодо забезпечення харчуванням та послуг з організації харчування для особового складу Збройних Сил України. Ключовим положенням Порядку є те, що продукти харчування закуповуються як товар - за виключенням випадків, коли вартість супутніх послуг (зокрема послуг з організації харчування, освіження) перевищує вартість самих продуктів. Також держзамовник може визначити вид предмета закупівлі, як послуги, в випадку забезпечення харчування в закладах освіти та в окремих військових частинах, у яких не передбачено наявність кухарів або їх залучення неможливе з об'єктивних причин.

«Таким чином ми відмовляємося від системи закупівлі послуг, що себе скомпрометувала, та переходимо до закупівлі товарів. Закупівля послуг залишиться в незначних обсягах і здійснюватиметься в основному для військових вузів, ліцеїв - де послуги з приготування їжі дійсно надаються», - пояснила заступник міністра економіки Надія Бігун.

Окрім того, рішенням розблоковується можливість придбання із використанням спрощених закупівель в системі Prozorro та перелік інформації для подання замовником до оголошення про закупівлю.

Також уряд привів строки оприлюднення інформації про закупівлі замовником та її перелік у відповідність до закону щодо запровадження прозорості в оборонних закупівлях, аби державним замовникам не довелось звітувати двічі.

Так, закон передбачає, що звіти про закупівлі, що не були оприлюднені з початку вторгнення до набуття чинності законом про запровадження прозорості в оборонних закупівлях, мають бути оприлюднені в системі Prozorro до 22 червня 2023 року включно. Для безпеки постачальників та військових, додатки до звітів про укладені договори із закупівлі послуг із забезпечення комплектами продуктів харчування, послуг щодо забезпечення харчуванням та послуг з організації харчування військових частин оприлюднюються у форматі Ехсеl без зазначення загального закупленого обсягу, натомість із вказанням цін за кожну одиницю продукту харчування та супровідних послуг.

Що стосується майбутніх угод про закупівлю, укладених без використання електронної системи закупівель, то, за умови, що вартість придбаних товарів і послуг дорівнює або перевищує 200 тис. грн, а робіт - 1,5 млн грн, держзамовник має оприлюднювати інформацію про них протягом 10 робочих днів після укладання. Відповідні ж договори за такими звітами мають бути оприлюднені протягом 90 днів після завершення воєнного стану.

Рішення не стосується закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення, що становлять державну таємницю, а також закупівель озброєння, військової спеціальної техніки, боєприпасів та їх складових частин та послуг із розроблення, ремонту, модернізації озброєння, військової і спеціальної техніки, боєприпасів та їх складових частин тощо.

Запропонуйте своїй команді універсальний і зручний інструмент для роботи - рішення LIGA360. Придбайте його для 10 користувачів за ціною 3! На вибір - рішення для керівників, юристів, бухгалтерів та HR. Деталі акції.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини