Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Невикористаною щорічною відпусткою мобілізовані працівники можуть скористатися після демобілізації

Реклама

Щорічну основну відпустка надають працівнику як компенсацію за виконання посадових обов'язків протягом відпрацьованого періоду часу. Тому після демобілізації із військової служби і повернення до виконання своїх повноважень працівник має право на щорічну основну відпустку.

Водночас в ст. 119 КЗпП, яка передбачає гарантії для працівників, призваних на військову службу, не містяться норми щодо збереження в період військової служби щорічної основної відпустки, визначеною законодавством про працю.

На ці моменти звернули увагу в Мінекономіки у листі від 03.04.2023 р. № 4706-05/14490-07.

Окрім того, Законом № 2352-IX (набрав чинності 19.07.2022 року) внесено зміни, до п. 2 ч. 1 ст. 9 Закону про відпустки, згідно з якими до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку, зараховують час, коли працівник фактично не працював, але за ним згідно із законодавством зберігалися місце роботи (посада) та зарплата повністю або частково (у тому числі час оплаченого вимушеного прогулу, спричиненого незаконним звільненням або переведенням на іншу роботу), крім випадків, коли за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігалися місце роботи і посада на підприємстві на час призову.

Тому працівники, зазначені у ч. 3 ст. 119 КЗпП, у період проходження військової служби, на думку Мінекономіки, не набувають права, зокрема, на щорічну основну відпустку у роботодавця, в якого вони увільнені від виконання обов'язків, передбачених трудовим договором.

Додатково використовуйте публікації:

- Працівник повернувся з військової служби: як надати відпустку або виплатити компенсацію;

- Компенсація за відпустку мобілізованому працівнику.

Де читати про трудові зміни в умовах воєнного стану? У рішенні LIGA360:HR. Особливості дистанційної роботи, найму і звільнення працівників, бронювання й війського обліку та інші актуальні питання. Замовте LIGA360 - дізнавайтеся першими про найважливіше.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини