Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Військовослужбовцям збільшують тривалість відпусток і повертають доплати — Рада прийняла за основу законопроект

30 травня 2023, 15:20
4116
0
Автор:
Реклама

Парламент прийняв за основу законопроект № 9342 від 29.05.2023 р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань пов'язаних із проходженням військової служби під час дії воєнного стану». Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

Чи повертаються виплати військовим?

Як зазначив Я. Желазняк, самі виплати військовим в тому вигляді, який був раніше, не повертаються. Щодо доплат, то їх планують встановити наступним чином:

- військовослужбовцям - 30000 - 100000 грн на місяць пропорційно часу виконання бойових (спеціальних) завдань в порядку, розмірах та на умовах, встановлених Кабінетом Міністрів України ;

- строковикам - 6000 грн на місяць;

- військовослужбовцям, які отримали травму (поранення, контузію, каліцтво) під час ведення бойових дій, та які зараховані у розпорядження відповідного командира під час тимчасової непридатності до військової служби, - 6000 грн на місяць;

- курсантам - 2350 грн на місяць;

- інструкторам - залежно від рівня, інтенсивності та напрямків підготовки (10000-30000 грн) і визначатиметься керівниками сектору безпеки і оборони України.

Яка нова тривалість відпусток військовослужбовців?

Законопроект № 9342 передбачає, що під час дії воєнного стану військовослужбовцям можуть надаватися відпустки:

- частина щорічної основної відпустки тривалістю 30 календарних днів;

- відпустка за сімейними обставинами та з інших поважних причин із збереженням грошового забезпечення тривалістю не більше 10 календарних днів.

Брак інформації є ризикованим для бізнесу. Щоб уникнути цього, скористайтеся Business Help від LIGA360. Надайте вашим співробітникам - керівникам, юристам, бухгалтерам, HR - усю потрібну інформацію для ухвалення рішень. Тільки зараз на акційних умовах.

Читайте також:

- Працівник повернувся з військової служби: як надати відпустку або виплатити компенсацію;

- Компенсація за відпустку мобілізованому працівнику.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини