Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Чи оформлюється лікарняний під час простою: відповідає ПФУ

Реклама

В ПФУ пояснили, чи можна оформити лікарняний під час так званого “простою”.

Допомогу по тимчасовій непрацездатності надають як повну або часткову компенсацію втрати зарплати у разі настання страхового випадку, адже зарплата - це винагорода, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану роботу.

Водночас оплата простою не з вини працівника віднесена до гарантійних і компенсаційних виплат фонду додаткової зарплати у складі оплати за невідпрацьований час.

Тобто, при оголошенні простою не з вини працівника, роботодавець зобов'язаний виплачувати зарплату з розрахунку не нижче від 2/3 тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу) за період знаходження працівника в простої.

Оскільки під час простою відбувається зупинення роботи, у працівника у разі хвороби або травми, тривалість якої співпадає з часом простою, стан тимчасової непрацездатності не настає.

Крім того, при настанні страхового випадку в період перебування працівника у простої, втрати зарплати не відбувається, тому здійснювати виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності як компенсацію втраченого заробітку немає підстав.

Проте, у випадку необхідності виходу працівника на роботу під час простою підприємства згідно з графіком роботи та настання у цей день тимчасової непрацездатності, внаслідок якої працівник втрачає за ці дні зарплату, допомогу по тимчасовій непрацездатності треба виплачувати працівнику на загальних підставах.

Додатково ознайомтеся із публікаціями:

- Залучення працівників до роботи під час простою: що слід урахувати;

- Простій на підприємстві: усе про оформлення й оплату.

Читайте усі бухгалтерські видання LIGA ZAKON на платформі LIGA360. Менше часу на пошук - більше інформації та аналітики. Обирай вигідний тариф за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини