Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Чи ризикує комунальний медзаклад втратити статус неприбутківця, надаючи матдопомогу працівникам

16 червня 2023, 12:20
307
0
Автор:
Реклама

Податківці уточнили, чи загрожує комунальному медзакладу втрата неприбуткового статусу в разі одноразових виплат матдопомоги співробітникам.

Так, в ІПК ДПСУ від 25.05.2023 р. № 1271/ІПК/99-00-21-02-02-06 податківці запевнили, що надання матдопомоги разового характеру окремим працівникам не є підставою для позбавлення КНП неприбуткового статусу.

Адже, проведення комунальним некомерційним підприємством у статусі неприбуткової організації своїм працівникам виплат, передбачених Інструкцією № 5, у вигляді матеріальної допомоги, що не має систематичного характеру, зокрема матеріальної допомоги разового характеру, що надається підприємством окремим працівникам у зв'язку із сімейними обставинами, на оплату лікування, оздоровлення дітей, поховання; соціальної допомоги та виплат за рахунок коштів підприємства (працівникам, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною, на народження дитини, сім'ям з неповнолітніми дітьми) в межах виконання зобов'язань, встановлених колективним договором, не є підставою для виключення такого підприємства з Реєстру, якщо такі виплати здійснюються з дотриманням вимог законодавства про працю, включаючи порядок укладення колективного договору та його виконання.

Радимо ознайомитись також із матеріалом «Комунальний медзаклад надає матдопомогу працівникам: чи є ризик втратити статус неприбутківця».

Читайте всю бухгалтерську аналітику на єдиній платформі LIGA360. Отримайте доступ до видань Інтербух, БУХГАЛТЕР&ЗАКОН, Вісник МСФЗ. А ще налаштуйте стрічку новин з найпопулярніших онлайн-ресурсів. Придбайте прямо сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини