Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Оновлена форма звіту про використання коштів на відрядження або під звіт діє із 13 липня

Реклама

Мінфін наказом від 09.05.2023 р. № 239 виклав у новій редакції форму Звіту про використання коштів/електронних грошей, виданих на відрядження або під звіт та порядок його складання. Документ чинний із 13.07.2023 року.

Затвердження цього наказу пов'язане із Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо платіжних послуг» від 12.01.2023 р. № 2888-ІХ, яким оновили п. 170.9 ПКУ.

Зокрема, пп. 170.9.4 ПКУ передбачено використання звіту про використання коштів/електронних грошей, виданих на відрядження або під звіт, який складають та подають платник податку (у паперовій або електронній формі) за формою, встановленою Мінфіном, у разі:

а) наявності оподатковуваного доходу з метою розрахунку суми податку;

б) використання платником податку готівки понад суму добових витрат (включаючи отриману із застосуванням платіжних інструментів).

Також законодавчими змінами передбачено, якщо під час відрядження або виконання окремих цивільно-правових дій платник податку застосував платіжні інструменти, включаючи корпоративні (бізнесові) платіжні інструменти або особисті платіжні інструменти, чи їх реквізити для розрахунків у безготівковій формі та/або для отримання готівки в межах суми добових витрат та за відсутності оподатковуваного доходу, звіт про використання коштів/електронних грошей, виданих на відрядження або під звіт, не складають і не подають.

Окрім того, у форму цього Звіту розширені можливості використання різних видів підпису (підписання власноруч або з використанням електронного цифрового підпису) у частині приведення термінології форми Звіту у відповідність до Закону України «Про платіжні послуги» шляхом заміни слів «платіжні доручення» словами «платіжні інструкції», оптимізувати кількість підписів, необхідних для забезпечення підтвердження фінансово-господарської операції відповідальними особами.

Додатково переглядайте:

- Нові правила використання підзвітних коштів;

- Електронні гроші в податкових розрахунках та нові правила для підзвітних коштів: зміни із 1 квітня.

LIGA360 має відповіді на будь-яке питання бухгалтера. Понад 1200 алгоритмів дій, особисті консультації експертів, новини й аналітика з "гарячих" тем. Замовте тестовий доступ за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини