Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Чи можуть українці підтвердити за кордоном свій страховий стаж, отриманий в Україні

Реклама

Період роботи громадян України у інших державах зараховують до страхового стажу для розміру допомоги по безробіттю відповідно до чинних міжнародних договорів, які передбачають взаємне визнання страхового стажу. На цьому наголосили в Державному центрі зайнятості.

Йдеться про так документи:

1. Угода між Україною та Республікою Польща про соціальне забезпечення, Адміністративний договір щодо застосування Угоди між Україною та Республікою Польща про соціальне забезпечення від 18.05.2012.

Для підтвердження наявності страхового стажу, набутого на території України, необхідного для встановлення права на допомогу по безробіттю в Польщі, заявник подає компетентній установі договірної сторони, до якої він звертається за допомогою по безробіттю, довідку на узгодженому формулярі (формуляр UA/PL «Довідка про періоди, розглянуті з метою призначання та виплати допомоги по безробіттю»), що підтверджує страховий стаж людини, набутий на території іншої договірної сторони.

У формулярі підтверджуються також періоди отримання допомоги по безробіттю згідно із законодавством іншої договірної сторони.

Для отримання вищезазначеного формуляра UA/PL, заявник подає до Державного центру зайнятості запит щодо отримання такої довідки та додає до нього копії документів.

2. Угода між Міністерством праці та соціальної політики України та Національним інститутом страхування Республіки Болгарія, Договір між Україною та Республікою Болгарія про соціальне забезпечення від 04.09.2001.

Тут також, за запитом компетентної сторони Республіки Болгарії відповідно до міжнародних договорів Державним центром зайнятості надається Довідка про страховий (трудовий) стаж людини в Україні (УКР/БГ 3).

У даній довідці зазначається період страхового стажу, види трудової діяльності, які зараховуються/прирівнюються до страхового стажу тощо.

3. Угода між Україною та Естонською Республікою у сфері соціального забезпечення від 05.10.2010, Договір про застосування Угоди між Україною та Естонською Республікою у сфері соціального забезпечення від 05.10.2010; Угода між Урядом України та Урядом Латвійської Республіки про трудову діяльність та соціальний захист осіб, які постійно проживають в Україні та Латвії і працюють на територіях обох держав, від 21.11.1995, Договір між Україною і Латвійською Республікою про співробітництво в галузі соціального забезпечення від 26.02.1998.

За запитами Естонії та Латвії інформація, відповідно до міжнародних договорів у цій сфері, надається шляхом відповідей на запити договірних сторін.

Звертаємо увагу, що відомості про періоди страхування в Україні, починаючи з 2011 року, надаються Державним центром зайнятості згідно з даними Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Де читати про трудові зміни в умовах воєнного стану? У рішенні LIGA360:HR. Особливості дистанційної роботи, найму і звільнення працівників, бронювання й військового обліку та інші актуальні питання. Замовте LIGA360 - дізнавайтеся першими про найважливіше.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини