Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Із 25 серпня діють електронні бланки обов’язкового техконтролю за автомобілями перевізників

29 серпня 2023, 15:30
219
0
Автор:
Реклама

Головний сервісний центр МВС інформує, що розробив і створив інструменти для більш дієвого контролю за комерційними, пасажирськими та вантажними перевізниками, які надають послуги з автомобільного перевезення людей або вантажів і мають проходити обов'язковий технічний контроль транспортних засобів. Ці зміни були прийняті Постановою КМУ № 514 та набули чинності 25 серпня.

Тепер під час перевірки транспортного засобу суб'єктами господарювання, які проводять його технічний контроль буде проводитися не лише фотофіксація процесу, а й відеофіксація. За допомогою відеозйомки здійснюватиметься фіксація усього процесу перевірки конструкції та технічного контролю транспортного засобу, що в свою чергу унеможливить фіктивне проходження техконтролю та підробку протоколу.

Відеофіксація процесу перевірки транспортного засобу почне функціонувати через 6 місяців після припинення чи скасування дії воєнного стану.

Електронний протокол обов'язкового технічного контролю містить всю необхідну інформацію про проходження технічного контролю, включаючи дату, час і результати перевірки. Електронна копія протоколу є дійсним документом, який засвідчує позитивні результати перевірки відповідності автомобіля вимогам безпеки та технічного стану.

Завдяки е-протоколу процес отримання документів стає більш зручним та ефективним. До того ж, електронний документообіг зменшує використання паперу та відповідає принципу цифрового розвитку “Paperless”.

Пункти технічного контролю зберігають усі документи, фото- і відеоматеріали процесу перевірки транспортного засобу протягом строку дії протоколу обов'язкового технічного контролю. Протокол, який містить неповну та/або недостовірну інформацію вважається недійсним.

ГСЦ МВС нагадує: обов'язковий технічний контроль транспортного засобу передбачає перевірку технічного стану транспортного засобу, а саме: системи гальмового і рульового керування, зовнішніх світлових приладів, пневматичних шин та коліс, світлопропускання скла, газобалонного обладнання (за наявності), інших елементів у частині, що безпосередньо стосується безпеки дорожнього руху та охорони навколишнього природного середовища. А також здійснюється звірка ідентифікаційних номерів і номерних знаків автомобіля з даними реєстраційних документів та встановлюється відповідність комплектності транспортного засобу.

Не витрачай час на пошук аналітики на різних ресурсах. Тепер усі видання LIGA ZAKON для бухгалтерів доступні у рішенні LIGA360. А ще ти можеш налаштувати свою стрічку професійних новин та обраних посилань для роботи. Замовляй LIGA360 прямо сьогодні.

Читайте також:

- ФОП орендує авто у ФОПа: коли потрібне нотаріальне посвідчення договору оренди

- Замортизована прискореною амортизацією автівка: чи можна продати без перерахунку амортизації

- Податкові наслідки втрат від зменшення корисності автомобілів, переданих для ЗСУ

- ФОП-єдинник продає вантажівку - нюанси оподаткування

- Невикористання службового авто під час воєнного стану: що з амортизацією

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини