Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Яку суму благодійної допомоги не оподатковують: пояснює ДПС

18 січня 2024, 10:50
729
0
Автор:
Реклама

Контролери ГУ ДПС у Житомирській області повідомили, на які цілі надають і в якій сумі не включають до оподатковуваного доходу благодійну допомогу, яку надають платникам податків.

Порядок оподаткування благодійної допомоги встановлено п. 170.7 ПКУ, згідно з пп. 170.7.8 якого не входить до оподатковуваного доходу благодійна допомога, яку надають згідно з пп. 165.1.54 ПКУ:

а) у будь-якій сумі (вартості), яку надають:

платникам податку, визначеним абзацом другим пп. "а", пп. "б" та абзацом другим пп. "в" пп. 165.1.54 ПКУ, - для закупівлі або у вигляді спеціальних засобів індивідуального захисту (касок, бронежилетів, виготовлених відповідно до військових стандартів), технічних засобів спостереження, лікарських засобів, засобів особистої гігієни, продуктів харчування, предметів речового забезпечення чи інших товарів (робіт, послуг) за переліком, що визначає КМУ, чи для оплати (компенсації) вартості лікарських засобів, донорських компонентів, виробів медичного призначення, технічних й інших засобів реабілітації, платних послуг із лікування, забезпечення виробами медичного призначення, технічними й іншими засобами реабілітації, послуг медичної реабілітації, санаторно-курортного оздоровлення;

платникам податку, визначеним абзацами третім - п'ятим пп. "а", абзацами третім і четвертим пп. "в" пп. 165.1.54 ПКУ, як допомогу на лікування та медичне обслуговування (обстеження, діагностику), у тому числі для оплати (компенсації) вартості лікарських засобів, донорських компонентів, виробів медичного призначення, технічних та інших засобів реабілітації, платних послуг із лікування, забезпечення виробами медичного призначення, технічними й іншими засобами реабілітації, послуг медичної реабілітації, санаторно-курортного оздоровлення;

б) у сумі, що сукупно протягом звітного (податкового) року не перевищує 500 розмірів мінімальної зарплати, установленої законом на 1 січня звітного року, - на відновлення втраченого майна, на житлові, соціальні й побутові потреби та на інші потреби згідно з переліком, що визначає КМУ, що виникли в платників податку, визначених пп. 165.1.54 ПКУ. Якщо загальна сума отриманої благодійної допомоги протягом звітного (податкового) року перевищує зазначений граничний розмір, суму перевищення над таким розміром оподатковують за ставкою, встановленою п. 167.1 ПКУ (18 %), і платник податку зобов'язаний подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи із зазначенням сум благодійної допомоги.

Положення Закону № 2120-IX щодо внесення змін, зокрема, до пп. 165.1.54 ПКУ та пп. 170.7.8 ПКУ застосовують до податкових (звітних) періодів, починаючи з 1 січня 2022 року (п. 24 підрозд. 1 розд. XX "Перехідні положення" ПКУ).

Радимо також ознайомитися зі статтею "Допомога для ремонту житла за рахунок профспілки: які умови пільгового оподаткування".

Не гадай, а знай точні відповіді! LIGA360:Підприємець надасть всю інформацію із законодавчого та новинного поля, довідкову інформацію та реєстраційні дані компаній. Дізнайся більше переваг за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини