Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Гряде реформування системи оподаткування – Гетманцев про ПДФО та ПДВ

14 лютого 2024, 14:30
2988
0
Автор:
Реклама

Прогресивна шкала оподаткування ПДФО - це економічно обґрунтований підхід, що відповідає практиці європейських країн, та був відображений у Національній стратегії доходів до 2030 року. Водночас застосування прогресивної шкали ускладнює адміністрування та вимагає загального декларування. До того ж, обговорювати це питання варто в контексті ширшого реформування системи оподаткування доходів та після завершення першого етапу НСД (який охоплює 2024-25 рік): реформування фіскальних органів, підвищення якості адміністрування та довіри платників. Перед змінами системи оподаткування мають відбутися зміни в контексті диджиталізації та підвищення довіри до податкових органів. Про це заявив на зустріч з податковим комітетом Європейської Бізнес Асоціації Данило Гетманцев, голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики. Але зарано обговорювати рівень ставок та градації шкали, до цього питання законодавці повернуться пізніше. Ймовірно після війни.

Питання оподаткування домогосподарств найближчим часом не буде розглядатись, адже така концепція суперечить нашим зобов'язанням перед міжнародними партнерами. У законопроєкті №10166 про оподаткування самозайнятих осіб також поки мало шансів для подальшого руху з тієї ж причини, адже цей проект передбачає надання певних пільг і буде розглянутий в контексті реформи оподаткування доходів. Тож цього року немає перспектив для його прийняття.

Спробуйте LIGA360 PRO - рішення нового покоління для пошуку й аналізу інформації. Знаходьте відповіді, консультації експертів та алгоритми дій для вашої сфери діяльності. Більше переваг за посиланням.

Наразі триває підготовка законопроєктів №10168-2 та №10169-2 (вдосконалення здійснення зовнішньоекономічних операцій з експорту деяких товарів) до другого читання. Як повідомив Гетманцев, система електронного адміністрування ПДВ відслідковуватиме походження товарів для цілей здійснення експорту. Водночас було вирішено відмовитися від прив'язки відшкодування ПДВ до факту повернення валютної виручки. Однак, це питання ще дискутується на рівні КМУ. Водночас Гетманцев вказав на майбутнє доопрацювання питань, пов'язаних із форвардними контрактами.

Бізнес озвучив стурбованість певними нормами законопроєкту №10346, зокрема підставами для анулювання ліцензії. У компаній є перестороги, що внесення таких підстав як встановлення контролюючими органами факту відсутності ліцензіата за місцезнаходженням, недопуску до перевірки, продажу алкоголю за відсутності акцизної марки на 1 пляшці / з порваною акцизною маркою на 1 пляшці, може потенційно бути використано для тиску на бізнес.

Данило Гетманцев погодився з необхідністю перенесення терміну подання податкової звітності за 2023 рік по КІК на 2025 рік. У зв'язку з наближенням терміну подання податкової звітності по КІК (для юридичних осіб - контролерів до 1 березня 2024 року, а для фізичних осіб - контролерів до 1 травня 2024 року), а при цьому деякі положення проєкту Закону №8137 досі не погоджені Міністерством фінансів - необхідно знайти можливість законодавчо врегулювати цю проблему в найкоротший термін.

Також було домовлено, що Данило Гетманцев звернеться до відповідних органів щодо причин невиконання строків підготовки проектів актів та виконання інших завдань, необхідних для забезпечення реалізації Закону №3173 щодо запровадження електронної простежуваності обігу алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах. Зокрема йдеться про вимоги до технічного обладнання, які повинні бути опубліковані завчасно. Оскільки це обладнання потрібно завозити з-за кордону, пройти його сертифікацію, атестацію - а це строки, налаштування спеціалістами, яких нема в Україні і т.д.

Читай усі бухгалтерські видання LIGA ZAKON на платформі LIGA360. Менше часу на пошук - більше інформації та аналітики. Обирай вигідний тариф за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини