Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Військовий облік пенсіонерів та відстрочка для батьків – які правки депутатів до проєкту №10449

4 березня 2024, 16:55
6424
0
Автор:
Реклама

Ми вже розповідали, що Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки розпочав аналіз поданих поправок до урядового законопроєкту №10449 щодо змін у правилах мобілізації та проходження військової служби. Таких поправок більше 4 тисяч.

Наразі поправки оформлені у порівняльну таблицю, яку опублікувала низка депутатів та яку проаналізувала «Судово-юридична газета».

Зокрема, пропонується відкорегувати норми стосовно відстрочки для батьків, які самостійно виховують дитину. Так, за чинним законом не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані жінки та чоловіки, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років. У таблиці поправок до другого читання законопроєкту пропонується, аби таку відстрочку мали жінки та чоловіки, на утриманні яких перебуває дитина (діти) віком до 18 років і місце проживання дитини (дітей) визначено з одним із батьків за рішенням суду, яке набуло законної сили до 24 лютого 2022 року. Відповідну поправку подали народні депутати Давид Арахамія та Артем Культенко. Отже, якщо рішення суду набуло сили після 24 лютого 2022 року, то таку відстрочку військовозобов'язані чоловік чи жінка, які самостійно виховують дитину, не матимуть.

Також ці депутати пропонують, аби відстрочку мали усиновлювачі, на утриманні яких перебувають діти, які до моменту здійснення усиновлення були дітьми-сиротами або дітьми, позбавленими батьківського піклування, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, патронатні вихователі, на утриманні яких перебувають діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років. За чинною нормою не підлягають призову усиновителі, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, на утриманні яких перебувають діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років.

Крім того, група народних депутатів, серед яких Олександра Устінова, Давид Арахамія, Соломія Бобровська та інші, пропонують Прикінцеві положення законопроєкту доповнити нормами про те, що звільнені зі служби громадяни чоловічої статі віком від 18 до 60 років, в тому числі у зв'язку із виходом на пенсію, поліцейські, особи начальницького та рядового складу Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції України, Державного бюро розслідувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, органів і підрозділів цивільного захисту, Державної кримінально-виконавчої служби України, співробітники Служби судової охорони, Державної податкової служби та Державної митної служби, особи, які мають спеціальні звання Бюро економічної безпеки України, зобов'язані протягом 60 днів з дня набрання чинності Закону стати на військовий облік військовозобов'язаних у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки за своїм місцем проживання.

Також Давид Арахамія пропонує доповнити Прикінцеві положення новим абзацом, за яким положення щодо обов'язку з'являтися у ТЦК та реєструвати електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста не поширюються на працівників НАБУ та Державного бюро розслідувань.

Глава парламенту Руслан Стефанчук запропонував поправки, якими Кримінальний кодекс доповнюється статтею про звільнення від відбування покарання для подальшого проходження засудженим військової служби за призовом під час мобілізації.

Голова Комітету ВР з питань правової політики Денис Маслов пропонує врегулювати обмеження ухилянтів у праві на керування автомобілем.

Також пропонується залишити аспірантам, які здобувають рівень освіти за кошти фізичних або юридичних осіб на умовах контракту, право на відстрочку, і провести аналіз кількості захищених дисертаційних досліджень на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук, доктора філософії та доктора наук.

Усі зміни в оплаті праці та кадровому обліку в 2024 році відстежуйте в LIGA360. Слідкуйте за розілом "Персонал" - отримуйте інформацію про зміни законодавства, оплати лікарняних та оподаткування заробітної плати. Замовте свою LIGA360 прямо сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини