Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Юрособа передала у фінлізинг легкове авто: хто заплатить транспортний податок

Реклама

Об'єктом оподаткування транспортним податком є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше 5 років (включно) та середньоринкова вартість яких становить більше 375 розмірів мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня (пп. 267.2.1 розд. ХІІ ПКУ).

Платниками цього податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до пп. 267.2.1 ПКУ є об'єктами оподаткування (пп. 267.1.1 ПКУ).

Платники податку - юрособи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролерам за місцем реєстрації автомобіля податкову декларацію з транспортного податку.

Форма Декларації затверджена наказом Мінфіну від 10.04.2015 р. № 415.

Щодо об'єктів оподаткування, придбаних протягом року, Декларацію подають протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об'єкт, а податок сплачують починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт (пп. 267.6.4 ПКУ).

Фінансовий лізинг - господарська операція юрособи (лізингодавця), за якою лізингодавець передає лізингоодержувачу майно, яке є основним засобом і придбане або виготовлене лізингодавцем, а також усі ризики та винагороди, пов'язані з правом володіння та користування об'єктом фінансового лізингу (пп. «б» пп. 14.1.97 ПКУ).

Терміни «фінансовий лізинг» та «фінансова оренда» для цілей ПКУ є тотожними.

Тож лізинг є фінансовим за наявності хоча б однієї з таких умов:

  • об'єкт лізингу передано на строк, протягом якого амортизують не менш як 75% його первісної вартості, а лізингоодержувач зобов'язаний на підставі лізингового договору та протягом строку його дії придбати об'єкт лізингу з подальшим переходом права власності від лізингодавця до лізингоодержувача за ціною, визначеною у такому лізинговому договорі;

  • балансова (залишкова) вартість об'єкта лізингу на момент закінчення дії лізингового договору, передбаченого таким договором, становить не більш як 25% первісної вартості ціни такого об'єкта лізингу, що діє на початок строку дії лізингового договору;

  • сума лізингових платежів, зазначених у договорі лізингу на момент укладення такого договору, дорівнює первісній вартості об'єкта лізингу або перевищує її;

  • майно, що передано у лізинг, виготовлене за замовленням лізингоодержувача та після закінчення дії лізингового договору не може бути використаним іншими особами, крім лізингоодержувача, виходячи з його технологічних та якісних характеристик.

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує: при передачі легкового автомобіля у фінансовий лізинг, платником транспортного податку щодо транспортних засобів, зареєстрованих в Україні згідно з чинним законодавством, є лізингодавець (юрособа - власник транспортного засобу).

При цьому Декларацію подають за місцем реєстрації об'єкта оподаткування протягом місяця з дня виникнення права власності на легковик, а транспортний податок сплачують з місяця, в якому виникло право власності на таке авто.

Скористайтесь спецпропозицією для рішення LIGA 360: Бухгалтер (Преміум). Отримайте максимум аналітичних матеріалів, алгоритмів дій для роботи та бухгалтерських сервісів. Замовте зараз з економією 50%.

Читайте також:

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини