Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Гайд для інвесторів: створення індустріальних парків

Реклама

КМУ передбачив в держбюджеті на 2024 рік 1 млрд гривень на стимулювання створення та облаштування індустріальних парків. Індустріальні парки, роз'яснюють на сайті Урядового порталу, планують розвивати як ключові центри для індустріалізації економіки, залучення інвестицій та створення нових робочих місць.

«Ці об'єкти мають стати каталізаторами для модернізації промисловості та інтеграції до світових ринків. Вони вирішують критичне питання скорочення часу від ідеї до реального запуску виробництва, допомагають оптимізувати логістику та знижують початкові бар'єри для ведення бізнесу», - прокоментував заступник Міністра економіки України Віталій Кіндратів.

Наразі в Україні зареєстровано 77 індустріальних парків, протягом 2024 року до Реєстру було включено 7 нових парків, тоді як 4 були виключені. Нагадаємо, що для учасників індустріальних парків законодавством передбачена низка економічних стимулів, зокрема:

  • звільнення від податку на прибуток на 10 років за певним переліком видів діяльності за умови реінвестування не сплачених до бюджету коштів у підприємство;

  • звільнення від імпортного ПДВ і мита на обладнання за переліком кодів УКТЗЕД, за умови що таке обладнання буде використовуватися учасником виключно на території індустріального парку без права передачі в оренду та продажу.

Що необхідно для створення індустріального парку?

Ініціювати створення індустріального парку можуть органи держвлади, органи місцевого самоврядування, юридичні або фізичні особи.

Важливо, що земельна ділянка або суміжні ділянки, на яких розташований такий парк, мають бути виключно з цільовим призначенням «Земельні ділянки промисловості» і можуть бути державної, комунальної чи приватної власності, розміром від 10 до 1000 га. Обов'язковою умовою є відсутність об'єктів виробничого призначення, закінчених будівництвом або експлуатованих протягом п'яти останніх років до моменту створення індустріального парку.

Ініціатор створення має розробити та затвердити концепцію індустріального парку, прийняти рішення про його створення на строк не менше 30 років та проінформувати Мінекономіки про створення парку.

Для включення індустріального парку до Реєстру ініціатор повинен подати до Мінекономіки заяву про включення, рішення про створення, концепцію парку, витяг з Державного земельного кадастру щодо земельної ділянки та правовстановлюючі документи на об'єкти нерухомого майна, а також найменування керуючої компанії та учасників, якщо такі є.

Протягом 45 робочих днів Мінекономіки, у співпраці з іншими центральними органами виконавчої влади, опрацьовує подані документи та подає на розгляд КМУ проєкт розпорядження про включення індустріального парку до реєстру.

Гайд для створення індустріальних парків вже доступний на офіційному сайті Міністерства.

Платіть менше - отримуйте більше! Тільки у квітні економте 50% при замовленні LIGA 360: Бухгалтер (Преміум). Встигніть замовити за вигідною ціною.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини