Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Валютна лібералізація розрахунків за імпорт товарів і послуг – постанова КМУ

8 травня 2024, 09:55
638
0
Автор:
Реклама

Уряд під час засідання 7 травня ухвалив важливе рішення для покращення бізнес-клімату в Україні. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Так, було скасовано Постанову №153, яка обмежувала розрахунки за імпорт товарів і послуг.

«Це те, що дуже важливо для бізнесу. Така лібералізація відкриє нові можливості для українських підприємців - виходити на нові ринки, посилювати український експорт, створювати нові проекти та нові робочі місця в Україні», - відзначив прем'єр-міністр.

«Сьогоднішнє рішення матиме позитивний вплив на розвиток приватного сектору в Україні. Валютна лібералізація дозволить українському бізнесу розвиватись, виходити на нові ринки, нарощувати експорт. Водночас це можливість активніше залучати інвестиції, адже саме валютні обмеження для багатьох представників приватного сектору були стримуючим фактором перед виходом на український ринок», - прокоментувала перший віцепрем'єр - міністр економіки Юлія Свириденко.

Як ми вже повідомляли, Нацбанк ухвалив пакет пом'якшення валютних обмежень для підприємств, яким серед іншого передбачено: скасування всіх валютних обмежень для імпорту робіт та послуг; можливість репатріювати дивіденди за корпоративними правами чи акціями за кордон, які нараховані за результатами діяльності за період, що розпочинається з 1 січня 2024 року, з щомісячним лімітом до 1 млн євро; можливість переказувати кошти за кордон для розрахунків за договорами лізингу/оренди без додаткових обмежень щодо предмету лізингу/оренди, а також дати укладення договору; спрощення умов для купівлі валюти резидентами з метою обслуговування й повернення “нових” зовнішніх кредитів.

Відчуйте силу інформації на вашому боці - з LIGA360 PRO. Експертна аналітика допоможе знайти правильний алгоритм дій для керівника, юриста, бухгалтера чи комплаєнс-офіцера. Замовте доступ за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини