Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Хто може не сплачувати податок на нерухомість у 2024 році

14 травня 2024, 10:05
15026
0
Автор:
Реклама

Певні категорії громадян мають право не сплачувати податок на нерухомість за звітний 2023 рік. Податок на нерухомість сплачують саме за "зайві квадрати". Тобто власники, чия нерухомість за площею перевищує допустимі законом норми, мають відраховувати за це гроші до державної казни. Лише певні категорії громадян "звільнені" від цієї плати.

Так, не сплачувати податок на нерухомість мають право громадяни, які проживають на територіях, де тривають воєнні дії. Також це стосується українців, домівки яких розташовані на тимчасово окупованій території. Українці, чиї житла стали непридатними для проживання внаслідок війни, тобто були зруйновані або сильно пошкоджені, теж можуть не платити податок.

А також за "зайві квадрати" мають право не платити:

  • багатодітні сім'ї;

  • одинокі матері, які виховують сиріт або дітей з інвалідністю;

  • учасники АТО;

  • заклади освіти;

  • релігійні організації.

Що стосується пенсіонерів, то їхня нерухомість за нормами підлягає оподаткуванню. Вік власника житла не скасовує його обов'язку сплачувати податок за надлишкову житлову площу, наголосило Головне управління ДПС у Житомирській області.

Всі джерела інформації для вашої роботи - в новому рішенні LIGA360 PRO. Доступ до найповнішої бази законодавства, судових рішень та інструментів перевірки контрагентів. Дізнайтеся більше переваг за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини