Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Із 15 травня діє Закон про звільнення працівників у разі продажу бізнесу

15 травня 2024, 08:25
1710
0
Автор:
Реклама

Ухвалений парламентом 25 квітня Закон від 25.04.2024 р. №3677-IX був 14 травня офіційно опублікований, а отже 15 травня він набрав чинність. Завдяки цьому у КЗпП з'явилася нова ст. 36-1, яка регулює правонаступництва у трудових відносинах.

Йдеться про зміну власника підприємства, установи, організації, їх реорганізацію (злиття, приєднання, поділ, перетворення), виділ, а також про зміну власника/користувача майна або його частини, за яким стоїть організована група ресурсів, що використовуються роботодавцем (роботодавцем - фізичною особою), із збереженням виду економічної діяльності, що провадився відчужувачем. Простіше кажучи - про продаж бізнесу його власником - як засновником юрособи, так фізособою-підприємцем (він може продати бізнес у вигляді певного майна та ресурсів - приміром СТО чи кав'ярню).

Тепер у КЗпП є правило, що у разі передачі суб'єкта господарювання трудові відносини працівників продовжуються із набувачем. Права і обов'язки за трудовими договорами, що існували між працівниками і відчужувачем, переходять до набувача.

Відчужувач та набувач зобов'язані не пізніше ніж за 10 робочих днів до здійснення передачі суб'єкта господарювання поінформувати письмово або за допомогою технічних засобів електронних комунікацій виборний орган первинної профспілкової організації (профспілкового представника), а в разі відсутності первинної профспілкової організації - вільно обраних та уповноважених представників (представника) працівників, а в разі їх відсутності - працівників про:

1) дату або орієнтовну дату передачі суб'єкта господарювання;

2) причини передачі суб'єкта господарювання;

3) правові, економічні та соціальні наслідки передачі суб'єкта господарювання для працівників;

4) будь-які заходи, передбачені стосовно працівників.

Профспілка чи уповноважений представник працівників мають право ініціювати з відчужувачем та/або набувачем консультації, за результатами яких консультацій складається протокол або інший документ за домовленістю сторін.

Про зміни істотних умов праці, спричинених передачею суб'єкта господарювання, працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці.

У разі звільнення працівника через зміну істотних умов трудового договору на шкоду працівникові роботодавець вважається таким, що несе відповідальність за завершення трудового договору або трудових відносин.

Де читати про трудові зміни в умовах воєнного стану? У рішенні LIGA360:HR. Особливості дистанційної роботи, найму і звільнення працівників, бронювання й військового обліку та інші актуальні питання. Замовте LIGA360 - дізнавайтеся першими про найважливіше.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини