Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Чи потрібно платити земельний податок за земельні ділянки, що належать неповнолітнім

Реклама

Посадовці Головного управління ДПС у Київській області нагадують, що платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, яким відповідно до закону надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності на правах постійного користування. При цьому об'єктами оподаткування є земельні ділянки, земельні частки (паї), які перебувають у власності, та земельні ділянки державної та комунальної власності, які перебувають у володінні на праві постійного користування.

Відповідно до ст. 6 Сімейного кодексу, інформують податківці, малолітньою вважається дитина до досягнення нею 14-ти років, а неповнолітньою вважається дитина у віці від 14-ти до 18-ти років.

Відповідно до п. 1 ст. 34 Цивільного кодексу, повну цивільну дієздатність має фізична особа, яка досягла 18-ти років (повноліття).

Відповідно до п. 99.2 ПКУ, грошові зобов'язання малолітніх/неповнолітніх осіб виконуються їх батьками (усиновителями), опікунами (піклувальниками) до набуття малолітніми/неповнолітніми особами цивільної дієздатності в повному обсязі.

Батьки (усиновителі) малолітніх/неповнолітніх і малолітні/неповнолітні у разі невиконання грошових зобов'язань малолітніх/неповнолітніх несуть солідарну майнову відповідальність за погашення грошових зобов'язань та/або податкового боргу.

Перелік категорій фізосіб, яких звільняють від сплати земельного податку, визначено у п. 281.1 ПКУ, але пільги щодо сплати земельного податку для малолітніх та неповнолітніх дітей не передбачені.

Підставою для нарахування земельного податку є:

  • дані державного земельного кадастру;

  • дані Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;

  • дані державних актів, якими посвідчено право власності або право постійного користування земельною ділянкою (державні акти на землю);

  • дані сертифікатів на право на земельні частки (паї);

  • рішення органу місцевого самоврядування про виділення земельних ділянок у натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв);

  • дані інших правовстановлюючих документів, якими посвідчується право власності або право користування земельною ділянкою, право на земельні частки (паї);

  • дані Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, визначеного у встановленому КМУ порядку (п. 286.1 ПКУ).

Отже, за земельні ділянки, які знаходяться у власності малолітніх та неповнолітніх дітей, земельний податок нараховують на загальних підставах. Його сплачують батьки, опікуни або самі малолітні та неповнолітні діти за допомогою батьків чи піклувальників.

Не гадай, а знай точні відповіді! LIGA360:Підприємець надасть всю інформацію із законодавчого та новинного поля, довідкову інформацію та реєстраційні дані компаній. Дізнайся більше переваг за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини