Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ФОП–загальносистемник несвоєчасно сплатив авансові платежі із ПДФО: чи буде покарання

Реклама

Головне управління ДПС в Одеській області нагадує, що ФОПи на загальній системі оподаткування подають контролерам податкову декларацію про майновий стан і доходи за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки, встановлені ПКУ для річного звітного податкового періоду. У декларації також зазначають авансові платежі з ПДФО.

У пп. 177.5.1 ПКУ законотворці прописали, що авансові платежі з ПДФО платник податку розраховує самостійно згідно з фактичними даними, обліку доходів і витрат кожного календарного кварталу та сплачуює до бюджету до 20 числа місяця, наступного за кожним календарним кварталом (до 20 квітня, до 20 липня і до 20 жовтня). Авансовий платіж за четвертий календарний квартал не розраховує та не сплачує.

Якщо результатом розрахунку авансового платежу за відповідний календарний квартал є від'ємне значення, то авансовий платіж за такий період не сплачують.

Однак остаточний розрахунок ПДФО за звітний податковий рік платник податку проводить самостійно згідно з даними, зазначеними в річній податковій декларації, з урахуванням сплаченого ним протягом року ПДФО на підставі документального підтвердження факту його сплати.

Проте, якщо ФОП несвоєчасно сплачує суму самостійно визначеного зобов'язання з ПДФО, то до нього застосують відповідальність у вигляді штрафних санкцій відповідно до ст. 124 ПКУ.

Крім того, при нарахуванні суми грошового зобов'язання, визначеного платником податків або податковим агентом, у т. ч. у разі внесення змін до податкової звітності внаслідок самостійного виявлення платником податків помилок, - після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання нарахують пеню.

Отже, до ФОПа на загальній системі оподаткування за не сплату, або несвоєчасну сплату суми грошового зобов'язання, визначеного ним в річній податковій декларації, застосовується відповідальність у вигляді штрафних санкцій та пені.

При цьому враховуючи, що остаточний розрахунок ПДФО за звітний податковий рік платник проводить самостійно згідно з даними, зазначеними в річній податковій декларації, з урахуванням сплаченого ним протягом року ПДФО на підставі документального підтвердження факту його сплати, штрафні санкції за несвоєчасну сплату авансових платежів не застосовуються.

Не гадай, а знай точні відповіді! LIGA360:Підприємець надасть всю інформацію із законодавчого та новинного поля, довідкову інформацію та реєстраційні дані компаній. Дізнайся більше переваг за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини