Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Хто відповідає за засоби індивідуального захисту працівників-будівельників — Держпраці

Реклама

Працівникам галузі будівництва найчастіше доводиться виконувати роботи на відкритому повітрі, в умовах несприятливих мікрокліматичних умов, забруднення.

Відповідно до ст. 8 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 р. № 2694-ХII на роботах зі шкідливими та небезпечними умовами праці, а також роботах, пов`язаних із забрудненням або несприятливими метеорогічними умовами працівникам безоплатно видають спецодяг, спецвзуття та інші засоби індивідуального захисту(далі -ЗІЗ).

Порядок видачі, зберігання та використання ЗІЗ визначає НПАОП 0.00-7.17-18 «Про затвердження мінімальних вимог безпеки і охорони здоров`я при використанні працівниками засобів індивідуального захисту на робочому місці».

Відповідальність за своєчасне забезпечення працівників ЗІЗ в повному обсязі покладається на роботодавця. Він зобов`язаний забезпечити за власний рахунок їх придбання, комплектування, видачу, утримання відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці та колективного договору. Ці засоби мають утримуватись у належному, безпечному стані та мають відповідати:

Також роботодавець зобов'язаний, нагадали фахівці Південного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці, забезпечити періодичне випробовування та перевірку придатності ЗІЗ, а ще своєчасну заміну їх компонентів, вузлів або інших частин, якщо їх захисні властивості погіршились або якщо вони певний час не використовувались. Після перевірки на ЗІЗ слід поставити відмітку (клеймо, штамп) про термін наступного випробування.

Роботодавець повинен організувати на підприємстві належний облік і контроль за видачею у встановлені строки ЗІЗ працівникам.

Згадану видачу працівникам і повернення ними ЗІЗ обліковують в особистій картці обліку спеціального одягу, спеціального взуття та інших ЗІЗ, форма якої наведена у додатку 1 до Мінімальних вимог. Видачу та повернення ЗІЗ проводять лише під підпис працівника.

До індивідуальних засобів захисту, які використовують на будівництві можна віднести: каски, запобіжні пояси (у зв`язку з виконанням робіт на висоті) , окуляри, газопилозахисні респіратори, рукавиці, костюми, черевики, плащі, щитки, діелектричні чоботи, діелектричні рукавиці тощо. Не слід забувати про забезпечення працівників утепленим спецодягом, спецвзуттям та підшоломниками в холодну пору року.

Спецодяг, спецвзуття і засоби індивідуального захисту повинні забезпечувати комфортне і безпечне виконання будівельних і оздоблювальних робіт. Навіть невеликий ремонт не може обійтися без використання захисного одягу та ЗІЗ. Одяг повинен відповідати вимогам техніки безпеки і захищати від шкідливих факторів виробничого середовища та трудового процесу.

У Держпраці зауважили, що відповідно до ст.14 Закону № 2694-ХII не тільки роботодавець несе відповідальність за безпечні умови праці на підприємстві та безпеку працівників, а й кожний працівник несе безпосередню відповідальність за власну безпеку та - оточуючих його людей, дотримання нормативно-правових актів з охорони праці, правил поводження з машинами, обладнанням, устаткуванням, під час використання засобів колективного та індивідуального захисту в процесі виконання своїх посадових обов`язків.

Всі джерела інформації для вашої роботи - в новому рішенні LIGA360 PRO. Доступ до найповнішої бази законодавства, судових рішень та інструментів перевірки контрагентів. Дізнайтеся більше переваг за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини