Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

За порушення правил військового обліку жінок теж штрафуватимуть — ТЦК

13 червня 2024, 12:54
3826
0
Автор:
Реклама

Ми вже повідомляли, що поруч з новими правилами мобілізації запроваджено нову відповідальність за порушення правил військового обліку та мобілізації. Так, за несвоєчасне уточнення облікових даних військовозобов'язаного передбачено штраф під час воєнного стану від 17 до 25,5 тис. грн (ст. 210 КпАП).

Чи можуть на таку суму оштрафувати військовозобов'язаних жінок? «Так, їх так само можуть штрафувати за порушення правил військового обліку, якщо вони своєчасно не оновлять свої облікові дані. Жінки певних спеціальностей, а це переважно медики, віком від 18 до 60 років повинні стати на військовий облік та отримати військово-обліковий документ», - пояснив Мирослав Волков, начальник Кременчуцького РТЦК та СП. Він зауважив, що мобілізація жінок проводиться лише за їх особистою згодою, відповідно до Постанови №560.

«У період обов'язкового уточнення облікових даних, який триває до 16 липня, на медичний огляд взагалі не направляються ті військовозобов'язані, які мають право на відстрочку від призову, віком старше 55 років, заброньовані та жінки, які мають дійсний військово-обліковий документ», - сказав очільник РТЦК.

Отже, військовозобов'язані жінки, які не мають дійсного військово-облікового документа, або вперше його отримують, мають пройти військово-лікарську комісію.

Нагадаємо, що починаючи з 1 жовтня 2023 року працівниці медичної та фармацевтичної сфери віком від 18 до 60 років зобов'язані ставати на військовий облік в ТЦК та СП. Жінки з іншими спеціальностями, які пов'язані з військовою сферою, можуть стати на облік добровільно. При цьому взяти на облік можуть лише тих жінок, які придатні до проходження служби за станом здоров'я - за визначенням військово-лікарської комісії. Нещодавно з Порядку військового обліку виключили норму, за якою жінки-медики могли влаштовуватися на роботу без військових квитків. Тепер жінки-медики не можуть влаштуватися на роботу без військового квитка та якщо вони не перебувають на обліку у ТЦК та СП.

У зазначеному Порядку є норма, за якою керівники установ мають самостійно повідомити ТЦК про працівниць, які мають медичну або фармацевтичну освіту і не перебувають на військовому обліку. Непрацевлаштовані жінки з медичною освітою мають самі прибути до ТЦК та стати на військовий облік.

Нова LIGA360 змінює все! Замов персональну презентацію для твоєї компанії і твоїх індивідуальних потреб. Гарантуй злагоджену роботу команди в єдиному інформаційному просторі та уникай ризиків.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини