Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Хто платить земельний податок за ділянку, яка належить фізособі – засновнику фермерського господарства

Реклама

Плата за землю - обов'язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності (пп.14.1.147 ПКУ).

Платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, яким відповідно до закону надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності на правах постійного користування. Водночас об'єкти оподаткування - земельні ділянки, земельні частки (паї), які перебувають у власності, та земельні ділянки державної та комунальної власності, які перебувають у володінні на праві постійного користування (ст. 269 та ст. 270 ПКУ).

Підставою для нарахування земельного податку є:

  • дані державного земельного кадастру;

  • дані Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;

  • дані державних актів, якими посвідчено право власності або право постійного користування земельною ділянкою (державні акти на землю);

  • дані сертифікатів на право на земельні частки (паї);

  • рішення органу місцевого самоврядування про виділення земельних ділянок у натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв);

  • дані інших правовстановлюючих документів, якими посвідчується право власності або право користування земельною ділянкою, право на земельні частки (паї);

  • дані Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, визначеного у встановленому Кабміном порядку (п. 286.1 ПКУ).

Податківці Головного управління ДПС в Івано-Франківській області повідомили, що власники землі та землекористувачі повинні сплачувати плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою (п. 287.1 ПКУ).

Відповідно до ст. 125 та ст.126 Земельного кодексу України право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав. Права власності/користування земельними ділянками повинні бути оформлені та зареєстровані відповідно до законодавства.

Оскільки платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, яким відповідно до закону надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності на правах постійного користування, то фізособа (засновник фермерського господарства), що отримала правовстановлюючий документ на земельну ділянку, в якому визначено цільове призначення земельної ділянки - для ведення фермерського господарства, сплачує земельний податок за вказану земельну ділянку.

Нараховують фізособам суми плати за землю контролери (за місцем знаходження земельної ділянки, у тому числі право на яку фізособа має як власник земельної частки (паю). Після цього податківці надсилають платнику податку у порядку, визначеному ст. 42 ПКУ, до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку, визначеному ст. 58 ПКУ. Разом із ним надсилають платнику детальний розрахунок суми податку, який, зокрема, але не виключно, має містити кадастровий номер та площу земельної ділянки, розмір ставки податку та розмір пільги зі сплати податку (п. 286.5 ПКУ).

Попередьте незаконні дії з об'єктами нерухомості та діяльність "чорних реєстраторів". Налаштуйте моніторинг в SMS-Маяк та отримуйте сповіщення про будь-які дії щодо майна компанії. Деталі за посиланням.

Читайте також:

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини