Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Податковий борг: який порядок опису майна

Реклама

Згідно з п. 89.1 ПКУ право податкової застави виникає:

  • у разі несплати у строки, встановлені ПКУ, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації, - з дня, що настає за останнім днем зазначеного строку (пп. 89.1.1 ПКУ);

  • у разі несплати у строки, встановлені ПКУ, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної контролюючим органом, - з дня виникнення податкового боргу (пп. 89.1.2 ПКУ);

  • у випадку, визначеному в п. 100.11 ПКУ, - з дня укладання договору про розстрочення, відстрочення грошових зобов'язань.

Майно, на яке поширено право податкової застави, оформлюють актом опису відповідно до п. 89.3 ПКУ.

До акта опису включають ліквідне майно, яке можливо використати як джерело погашення податкового боргу.

Майно у податкову заставу описують на підставі рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу. Саме це рішення пред'являють платнику податків, що має податковий борг.

Акт опису такого майна складає податковий керуючий. У Головному управлінні ДПС у Тернопільській області зауважили, що відмова платника податків від підписання акта опису майна, на яке поширюється право податкової застави, не звільняє такого платника податків від поширення права податкової застави на описане майно. У такому випадку опис здійснюють у присутності не менш як двох понятих.

Нова LIGA360 змінює все! Замов персональну презентацію для твоєї компанії і твоїх індивідуальних потреб. Гарантуй злагоджену роботу команди в єдиному інформаційному просторі та уникай ризиків.

Читайте також:

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини