Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Кошти не надійшли вчасно до бюджетного рахунку через невірне заповнення реквізиту: чи застосують відповідальність

10 липня 2024, 13:30
79
0
Автор:
Реклама

У разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання (крім грошового зобов'язання у вигляді штрафних (фінансових) санкцій, застосованих до нього на підставі ПКУ чи іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи, а також пені, застосованої до нього на підставі ПКУ чи іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи) протягом строків, визначених ПКУ, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу в таких розмірах:

  • при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 5 %. погашеної суми податкового боргу;

  • при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 % погашеної суми податкового боргу. Про це відзначили фахівці ГУ ДПС у Тернопільській області.

Якщо зарахування коштів з електронного рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ в оплату узгодженої суми грошового зобов'язання, визначеного в уточнюючому розрахунку до податкової декларації, здійснюється на наступний операційний день, штрафи, визначені у п. 124.1 ПКУ, не застосовуються.

Контролери відзначили, що обов'язковою умовою підтвердження помилкової сплати платником податків грошового зобов'язання на інший бюджетний рахунок із дотриманням граничних строків сплати податків або узгодженої суми грошових зобов'язань до бюджету є вчинення платником дій, передбачених ст. 43 ПКУ.

Таким чином, якщо внаслідок невірного заповнення платником податків реквізиту платіжної інструкції кошти не надійшли на відповідний рахунок бюджетної класифікації у встановлені ПКУ терміни, то такий платник звільняється від фінансової відповідальності за умови дотриманням граничних строків сплати податків або узгодженої суми грошових зобов'язань до бюджету та подання протягом 1095 днів від дня виникнення помилково сплаченої суми заяви про повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань та пені, в якій напрямом перерахування коштів визначено погашення грошового зобов'язання та/або податкового боргу, належного до сплати.

Радимо також ознайомитися зі статтею «Чергові зміни до ПКУ: важливі деталі»

Більше ліцензій - більше економії. Замов єдину комплексну платформу LIGA360 для всієї команди за найнижчою ціною. Дізнатися більше.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини