Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Чим ризикує роботодавець, який працевлаштував іноземця без дозволу

Реклама

У Держпраці нагадали, що згідно ч. 4 ст. 3 Закону України “Про зайнятість населення” від 05.07.2012 р. № 5067-VI, право на зайнятість в Україні мають іноземці та особи без громадянства:

  • які постійно проживають в Україні;

  • яких визнано в Україні біженцями;

  • яким надано притулок в Україні;

  • яких визнано особами, що потребують додаткового захисту;

  • яким надано тимчасовий захист;

  • а також ті, що одержали дозвіл на імміграцію в Україну.

Зазначені особи мають право на зайнятість на підставах і в порядку, встановлених для громадян України.

Роботодавці приймають на роботу іноземців та осіб без громадянства, які прибули в Україну для працевлаштування на визначений строк, на підставі дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства, якщо інше не передбачено законами та/або міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана ВРУ.

Такий дозвіл видає територіальний орган центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції (ст.42 Закону № 5067-VI).

Відповідно до ч. 5 ст. 53 Закону № 5067-VI, якщо роботодавець застосовує працю іноземців або осіб без громадянства та осіб, стосовно яких прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо надання статусу біженця, з юрособи або ФОП:

  • на умовах трудового або іншого договору без дозволу на застосування праці іноземця або особи без громадянства, стягується штраф за кожну особу у двадцятикратному розмірі мінімальної зарплати, встановленої на момент виявлення порушення;

  • на інших умовах, ніж ті, що передбачені зазначеним дозволом, або іншим роботодавцем, стягується штраф за кожну особу у десятикратному розмірі мінімальної зарплати, встановленої на момент виявлення порушення.

На посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, ФОПів за допуск до роботи іноземця або особи без громадянства та осіб, стосовно яких прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо надання статусу біженця, на умовах трудового договору (контракту) без дозволу на застосування праці іноземця або особи без громадянства тягне за собою накладення штрафу від 500 до 1000 НМДГ (ч. 3 ст. 41 КУАП).

Повторне протягом року вчинення порушення, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню тягне за собою накладення від 1000 до 2000 НМДГ.

Головні новини вашої галузі - щодня на робочому столі LIGA360. Бачити картину дня ще ніколи не було так просто! Побачте всі переваги роботи в комплексній інформаційно-аналітичній платформі LIGA360, замовивши персональну презентацію.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини