Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як декларувати при ввезенні незареєстровані лікарські засоби за пільговою ставкою ПДВ

26 серпня 2024, 13:20
62
0
Автор:
Реклама

МОЗ приймає рішення про затвердження програми доступу шляхом видання відповідного наказу, який обов'язково має містити інформацію, зокрема, про:

заявника (найменування підприємства/установи/організації);

вид програми і строк її проведення;

очікувану розрахункову кількість лікарського засобу, дозволеного для використання у програмі;

назву (за наявності) або ідентифікатор (за наявності) лікарського засобу, що надаватиметься в межах відповідної програми;

виробник(а)/-ів лікарського засобу.

На цьому наголосили фахівці ДМСУ в листі від 02.07.2024 р. № 15/15-01-02-13/3505.

Згідно з пунктом 9 розділу VI Порядку № 1525 наказ МОЗ про затвердження програми доступу є дозволом для ввезення незареєстрованих лікарських засобів на митну територію України з метою їх використання в межах відповідної програми. Також пунктом 12 розділу VII Порядку передбачено, що ввезення лікарського засобу для використання в межах програми доступу може здійснюватися надавачем лікарського засобу (або його уповноваженим представником).

Таким чином, підставою для декларування ставки податку на додану вартість у розмірі 7 відсотків при ввезенні на митну територію України незареєстрованих лікарських засобів у рамках програм доступу, є наказ (витяг з наказу) Міністерства охорони здоров'я України про затвердження програми доступу в якому зазначено, зокрема, відповідні лікарські засоби, а також документи, які підтверджують наявність зв'язку імпортера цих лікарських засобів з відповідною програмою. До внесення змін до Класифікатора документів, сертифікатів, дозволів та додаткової інформації, затвердженого Наказом № 1011, відомості про вказаний наказ (витяг з наказу) МОЗ слід зазначати в графі 44 митної декларації за кодом документа "9906".

Вказана інформація доведена митницям для використання в ході проведення митного контролю та митного оформлення.

Радимо також ознайомитися зі статтею «Аптечний бізнес у воєнний час: як організувати»

Хочете знайти практику правозастосування з актуальних питань? Найповнішу інформацію та інструменти legal research надасть LIGA360. Побачте всебічний контекст з різних інформаційних потоків: 1,8 млн НПА та аналітичних матеріалів, 116 млн судових рішень, 300 реєстрів та відкритих джерел. Замовте презентацію для вашої команди.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини