Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Чи є витрати на житло працівникам базою нарахування ЄСВ

Реклама

Управління оподаткування фізичних осіб ГУ ДПС у Вінницькій області повідомило, що відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI базою нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування для роботодавців, є сума нарахованої кожній застрахованій особі зарплати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 р. № 108/95-ВР, та сума винагороди фізособі за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

При цьому види виплат, які відносять до основної, додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, визначають при нарахуванні єдиного внеску спираючись на Інструкцією зі статистики зарплати, що затверджена наказом Держкомстату від 13.01.2004 р. № 5.

Виплати, що мають індивідуальний характер належать до фонду оплати праці у складі інших заохочувальних та компенсаційних виплат (пп. 2.3.4 розд. 2 Інструкції № 5). Мова йде про оплату квартири та найманого житла, гуртожитків, товарів, продуктових замовлень, абонементів у групи здоров'я, передплату на газети та журнали, протезування, суми компенсації вартості виданого працівникам палива у випадках, не передбачених чинним законодавством.

Таким чином, роботодавець-підприємство нараховує єдиний внесок на витрати, понесені ним у зв'язку з оплатою найманого житла працівникам.

Водночас витрати на проїзд найманого працівника до місця роботи та/або з роботи до дому не пов'язані із виконання ним трудової функції та не підпадає під дію КЗпП, то у разі прийняття керівником підприємства рішення щодо виплати компенсації за проїзд працівнику сума такої компенсації буде оподатковуватися ПДФО на підставі пп. 164.2.17 ПКУ.

Нагадаємо, що положеннями КЗпП передбачені випадки, коли юрособа повинна компенсувати (відшкодувати) найманому працівнику витрати на проїзд, а саме:

  • у зв'язку з переведенням, прийняттям або направленням на роботу в іншу місцевість (ст. 51 КЗпП)

  • у зв'язку з службовими відрядженнями (ст. 121 КЗпП).

Інструкції та ситуації для експертів ринку: юристів, бухгалтерів, фахівців із перевірок, керівників та кадровиків. Нова LIGA360 змінює все! Замовте презентацію комплексного інформаційно-аналітичного рішення LIGA360 прямо сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини