У п. 201.1 ПКУ законотворці прописали, що на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку має скласти податкову накладну в електронній формі з використанням кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису, відповідно до вимог Закону «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги» від 05.10.2017 р. № 2155-VIII та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) у встановлений ПКУ термін.
Податкова накладна містить обов'язкові реквізити, одним з яких є порядковий номер такої накладної.
Порядок заповнення податкової накладної, затверджений наказом Мінфіну від 31.12.2015 р. № 1307 (далі - Порядок № 1307). Згідно з п. 6 Порядку № 1307 порядковий номер такої накладної має містити лише цифрові значення (без літер чи інших символів) та складатися з двох частин:
у першій частині (до знака дробу) проставляють порядковий номер;
у другій частині (після знака дробу) проставляють код, що передбачає складання податкової накладної оператором інвестору за багатосторонньою угодою про розподіл продукції, або код, що передбачає здійснення операцій з постачання товарів, базою оподаткування для яких встановлено максимальні роздрібні ціни, або код, що передбачає здійснення платником ПДВ, який відповідає вимогам, визначеним пп. «а» пп. 97.2 підрозд. 2 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, операцій з вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту окремих видів товарів.
При цьому у першій частині порядкового номера податкової накладної зазначають цифровий номер, який відповідає послідовному номеру складеної платником податкової накладної протягом певного періоду.
Облік (нумерація) складених податкових накладних платник ПДВ веде у довільній формі та порядку.
Проте, зауважили податківці Головного управління ДПС у Житомирській області, не допустимо складання за однією датою податкових накладних з однаковим порядковим номером.
Порядковий номер податкової накладної не може починатись на «0».
Отже, порушення послідовності присвоєння номерів податкових накладних протягом певного періоду (доби) не є порушенням Порядку № 1307. Якщо платник ПДВ протягом однієї доби склав дві або більше податкових накладних з однаковим номером, друга та наступні податкові накладні з таким номером не можуть бути зареєстровані в ЄРПН.
Уникай податкових ризиків та знаходь роз?яснення щодо ПДВ та реєстрації ПН - з рішенням LIGA360. Вся повнота інформації для щоденних бізнес-завдань. Дізнайся більше переваг прямо зараз.