Порядок сплати рекламодавцями до державного бюджету штрафів за порушення вимог Закону «Про рекламу» щодо реклами послуг із працевлаштування, затверджено постановою КМУ від 5.08.2022 р. № 863.
Цей Порядок визначає процедуру сплати рекламодавцями до держбюджету штрафів за порушення вимог ст. 241 Закону «Про рекламу» від 03.07.1996 р. № 270/96-ВР щодо реклами послуг із працевлаштування.
Дана стаття забороняє в рекламі про вакансії (прийом на роботу) висувати вимоги за ознаками раси, кольору шкіри, віку, статі, стану здоров'я, інвалідності, підозри чи наявності захворювання на ВІЛ/СНІД, сексуальної орієнтації, політичних, релігійних та інших переконань, членства у професійних спілках або інших громадських об'єднаннях, етнічного та соціального походження, сімейного та майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками, не пов'язаними з характером роботи або умовами її виконання.
При недотримані заборони про згадування у рекламі про вакансії зазначених вище умов, передбачений штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, станом на поточну дату - 80 тис. грн.
Кошти з рекламодавця стягують за таким алгоритмом:
Державна служба України з питань праці готує розпорядчий документ (розпорядження, постанова) про накладення штрафу на підставі акту перевірки та надсилає його рекламодавцю;
Санкцію сплачує рекламодавець у держбюджет за місцем його реєстрації протягом 15 днів з дня вручення або отримання поштою (рекомендованим листом) розпорядчого документа від Держпраці.
Посадовці Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці нагадали, що порушник має право звернутися до Держпраці або до суду та оскаржити рішення про штраф.
Хочете аналізувати законодавство глибше? Побачте повний контекст до кожного НПА - з новою LIGA360! До кожного документи знайдуться пов'язані закони, судова практика та аналітика. Залиште заявку на презентацію.