Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Що робити з протермінованим алкоголем та тютюном — ДПС

Реклама

Правові та організаційні засади вилучення з обігу, переробки, утилізації, знищення або подальшого використання неякісної та небезпечної продукції з метою недопущення негативного впливу такої продукції на життя, здоров'я людини, майно і довкілля встановлено Законом «Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання неякісної та небезпечної продукції» від 14.01.2000 р. № 1393-XIV.

Продукція, строк придатності якої до споживання або використання закінчився, відноситься до неякісної та небезпечної продукції (абз.6 ст. 1 Закону № 1393-XIV).

Водночас неякісна та небезпечна продукція підлягає обов'язковому вилученню з обігу (ст. 5 Закону № 1393-XIV).

Вилучення неякісної та небезпечної продукції з обігу здійснює власник цієї продукції за власним рішенням або за рішенням спеціально уповноважених органів виконавчої влади відповідно до їх повноважень.

Власник продукції повинен вилучити з обігу неякісну та небезпечну продукцію, привести її, при можливості, у відповідність з вимогами відповідних нормативно-правових актів або забезпечити переробку, утилізацію чи знищення такої продукції у порядку, передбаченому Законом № 1393-XIV (ст. 6 Закону № 1393-XIV).

Власник повинен вилучити з обігу неякісну та небезпечну продукцію, не допустити можливість її реалізації, споживання чи використання за призначенням, забезпечити її повернення суб'єктами підприємницької діяльності, в яких ця продукція знаходиться на підставі договорів доручення, схову, перевезення та інших цивільно-правових договорів, що не передбачають передачі прав власності на продукцію (до ст. 8 Закону № 1393-XIV).

Вилучену з обігу неякісну та небезпечну продукцію власник повинен зберігати у належно обладнаних і опломбованих (опечатаних) приміщеннях.

Отже, зауважили податківці Головного управління ДПС в Івано-Франківській області, суб'єкт господарювання повинен вилучити з обігу алкогольні напої та тютюнові вироби, строк придатності яких до споживання або використання закінчився. При можливості таку продукцію необхідно привести у відповідність з вимогами відповідних нормативно-правових актів і нормативних документів (подовжено термін придатності чи передано виробнику для переробки), або така продукція повинна бути утилізована чи знищена.

При цьому, якщо алкогольні напої та тютюнові вироби підпадають під дію Порядку обліку, зберігання, оцінки конфіскованого та іншого майна, що переходить у власність держави, і розпорядження ним, затвердженого постановою КМУ від 25.08.1998 р. № 1340, то їх переробку, утилізацію або знищення здійснюють за рішенням комісії, створеної у відповідності з вимогами Порядку, до якої входять, зокрема, представники територіальних органів ДПС.

Бажаєш отримати нову LIGA360 на вигідних умовах? Скористайся Special program від LIGA ZAKON. Максимум корисних інструментів та найкраща ціна саме для тебе. Дізнатися більше.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини