Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Із 1 грудня скасовано ліцензування експорту окремих видів агропродукції — Кабмін

Реклама

Кабмін з 1 грудня 2024 року скасував режим ліцензування окремих видів аграрної продукції. Мова йде про зернові, бобові, олійні культури та олію. Відповідне рішення було ухвалено на засіданні Уряду 29 листопада 2024 року.

«Уряд прагне зменшити кількість дозвільної документації і цифровізувати всі дозвільні процедури для бізнесу. З 1 грудня запрацює режим експортного забезпечення, який дозволить в автоматичному режимі відстежувати експорт окремих видів агропродукції. Щоб запобігти подвійному контролю з боку держави, ми скасовуємо ліцензування експорту відповідних сільськогосподарських товарів, яке раніше запровадили для повернення валютної виручки. Це спростить умови ведення бізнесу для експортерів агропродукції», - пояснив заступник Міністра економіки - Торговий представник України Тарас Качка.

Скасування режиму ліцензування аграрної продукції, за його словами, необхідно для недопущення непорозумінь під час митного оформлення експорту. Натомість ліцензування експорту пшениці, кукурудзи, насіння соняшнику та ріпаку до Болгарії, Румунії, Словаччини, Угорщини та Польщі залишається без змін.

На сайті Урядового порталу нагадали, що режим експортного забезпечення передбачає:

  • експорт товарів виключно зареєстрованими платниками ПДВ;

  • встановлення мінімальних експортних цін на товари, щодо яких діє режим експортного забезпечення. Різниця між фактурною та митною вартістю товарів не має бути від'ємною;

  • електронний обмін інформації між Національним банком, Державною податковою службою та Держмитслужбою для відстеження та контролю дотримання експортерами вимог законодавства;

  • особливості складання податкової накладної та її реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Нова LIGA360 допоможе вивчити цю тему детальніше. Аналітика від експертів, роз?яснення держорганів, практичні кейси та їх вирішення. Замовте персональну презентацію для ваших потреб.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини