Нарахована пеня підлягає анулюванню у разі помилкової сплати платником податків, у тому числі податковим агентом, грошового зобов'язання на інший бюджетний рахунок (без порушення законодавчо визначеного граничного строку сплати податку або узгодженої суми грошового зобов'язання до бюджету) (пп. 129.9.8 ПКУ).
Обов'язковою умовою підтвердження помилкової сплати платником податків грошового зобов'язання на інший бюджетний рахунок із дотриманням граничних строків сплати податків або узгодженої суми грошових зобов'язань до бюджету є вчинення платником дій, передбачених ст. 43 ПКУ. Йдеться про подання платником податків до ДПС за місцем адміністрування (обліку) помилково/надміру сплаченої суми заяви у довільній формі щодо повернення з бюджету таких сум грошового зобов'язання (крім ЄСВ) протягом 1095 днів від дня їх виникнення з обов'язковим зазначенням напряму перерахування таких коштів - на погашення грошового зобов'язання/податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету.
У Головному управлінні ДПС у Вінницькій області звертають увагу на те, що зазначені вище положення про звільнення від фінансової відповідальності не поширюються на відносини, що виникають під час провадження діяльності, пов'язаної зі збором та веденням обліку ЄСВ.
Хочете отримати ще більше аналітичних матеріалів за цією темою? Вони постійно доповнюються у новій LIGA360. Дізнайтесь більше переваг, замовивши персональну презентацію менеджера