Ми вже повідомляли, що глава парламентського податкового комітету Данило Гетманцев анонсував ініційований бізнес-асоціаціями законопроєкт, покликаний оподаткувати ПДВ та ввізним митом посилки з товарами з-за кордону. І ось законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо приведення порядку оподаткування операцій з ввезення (пересилання) на митну територію України товарів у міжнародних поштових та експрес-відправленнях до вимог Директиви Ради ЄС №2006/112/ЄС від 28 листопада 2006 року про спільну систему податку на додану вартість» зареєстровано у парламенті під №12429 від 20.01.2025 р.
Чинним законодавством України передбачено, що не є об'єктом оподаткування податком на додану вартість товари, які пересилаються у міжнародних поштових та експрес - відправлень для власного використання вартістю менш 150 євро. Своєю чергою, законопроєкт №12429 шляхом внесення змін до ПКУ пропонує, зокрема:
виключити положення, які передбачають, що не є об'єктом оподаткування ПДВ операції з ввезення товарів, вартість яких не перевищує еквівалент 150 євро, крім ввезення товарів сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 45 євро, для одного одержувача - фізичної особи в одній депеші від одного відправника фізичної особи у міжнародних поштових відправленнях або в одному вантажі експрес-перевізника від одного відправника фізичної особи у міжнародних експрес-відправленнях, за умови, що такі товари надсилаються відправником одержувачу без будь-якої оплати, призначаються для особистого чи сімейного використання одержувачем, їх характеристики і кількість не вказують на те, що вони ввозяться з будь-якою комерційною метою;
запровадження нової операції, що підлягає оподаткуванню податком на додану вартість - дистанційний продаж товарів;
визначення платником податку з дистанційного продажу товарів особи - нерезидента, яка здійснює такий продаж. При цьому, проєктом Закону пропонується прирівняти особу, яка сприяє дистанційному продажу за допомогою електронного інтерфейсу, такого як онлайн-платформа, портал, веб-сайт тощо, до особи, яка здійснює дистанційний продаж товарів;
запровадження спеціального порядку оподаткування податком на додану вартість дистанційного продажу товарів у партіях фактурною вартістю до 150 євро, який мають право використовувати особи, які здійснюють дистанційний продаж товарів;
звільнення від сплати ПДВ при ввезенні (пересиланні) на митну територію України у міжнародних поштових відправленнях або у міжнародних експрес-відправленнях товарів вартістю до 150 євро за умови, що податок на додану вартість, який підлягає сплаті:
сплачується з дистанційного продажу товарів;
до митної декларації внесено відомості про індивідуальний спеціальний податковий номер особи, що сплачує податок на додану вартість з дистанційного продажу товарів.
На думку авторів законопроєкту - групи нардепів, зокрема Д. Гетманцева, М. Безуглої, М. Бужанського та інших - він «покликаний створити рівні та справедливі умови для українських виробників, мінімізувавши схеми ухилення від сплати податків під час переміщення товарів у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, сприяти збільшенню надходжень до державного бюджету».
Також у парламенті зареєстровано законопроєкт «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо приведення порядку сплати митних платежів до вимог Директиви Ради 2006/112/ЄС від 28 листопада 2006 року про спільну систему податку на додану вартість та до Закону України "Про поштовий зв'язок" щодо окремих питань здійснення міжнародного поштового обміну» (№12430 від 20.01.2025 р.). Він вносить зміни до МКУ з тими ж цілями - встановити фіскальний контроль над закордонними покупками.
LIGA360 допомагає тримати руку на пульсі податкових реформ. Завдяки нашій платформі, яка включає доступ до широкого спектру нормативно-правових актів і судових рішень у сфері обліку та податків, ви легко адаптуєтесь до нововведень. Дізнайтеся, як наші інструменти можуть зробити ваше податкове планування простішим і більш ефективним, замовивши персональну презентацію.