Як відомо, з 1 лютого запрацювали узгоджені найбільшими банками країни ліміти на перекази коштів. Українські Новини вирішили дізнатися про подальшу фінансову політику у голови комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева. Зокрема, уточнили, чи будуть ще вводитися обмеження на перекази.
«Фінансовий моніторинг - не тимчасове явище і не якийсь репресивний захід, аби зловити якогось "покидька" і припинити його зловживання. Це постійне явище, яке буде супроводжувати нашу фінансову систему, як цивілізовану фінансову систему протягом всієї її історії, якщо ми хочемо бути частиною безперечною цивілізованого європейського світу. Заходи фінансового моніторингу поділяються на: обов'язковий фінансовий моніторинг і внутрішній. Тобто, той, який банк не може не здійснити і той, який банк здійснює відповідно до своїх внутрішніх політик, спрямованих на упередження легалізації доходів,отриманих незаконним шляхом. Але особливість і першого і другого - постійний характер», - наголосив Гетманцев.
Нардеп підкреслив: «Тому ми не можемо говорити про те, що рішення щодо якогось обмеження ухвалено Національним банком і після цього воно буде скасоване, чи навпаки після цього будуть якісь жорсткі більш обмеження. Це постійна робота з упередження зловживань з безготівковими розрахунками для наркоторговлі та нелегальної торгівлі і аж до тероризму. Нагадаю на хвилинку, що у нас країна у війні. Але подальший розвиток тих чи інших обмежень буде залежати передусім від комерційних банків, які їх запроваджують. Це їх право визначати ці обмеження. І я дуже вдячний банкам за їх відповідальну, державницьку позицію у протидії злу нелегальних платежів».
На думку Гетманцева, фінансовий моніторинг - це не про відповідальність, а про право запитати у людини, звідки в тебе ці гроші: «Якщо по картці пенсіонера проходять гроші, які абсолютно ніяк не відповідають його пенсії, то комерційний банк має право запитати: "Звідки в тебе ці гроші?". Пенсіонер може відповісти на це питання, надавши підтвердження походження цих грошей. Довести, що ці гроші не отримані злочинним шляхом. Після цього щодо нього фінансовий моніторинг буде завершений. Більше фінансового моніторингу не буде щодо цього пенсіонера, якщо знову не будуть якісь карколомні аномалії з його рахунком. Фінмоніторинг - це про перевірку джерел походження коштів, ідентифікацію клієнта і усунення можливостей зловживання з рахунками. Його треба так сприймати. Фінмоніторинг - це нормальна цивілізована практика, з якою зустрічаються всі наші біженці в Європі, відкриваючи і користуючись рахунком. Якщо ми хочемо бути частиною європейської цивілізації, нам треба буде з цим миритися».
Нова LIGA360 допоможе вивчити цю тему детальніше. Аналітика від експертів, роз'яснення держорганів, практичні кейси та їх вирішення. Замовте персональну презентацію для ваших потреб.