Під час виплати суб'єктами господарювання - податковими агентами, фізичним особам, які провадять незалежну професійну діяльність, доходів, безпосередньо пов'язаних з такою діяльністю, військовий збір у джерела виплати не утримується в разі надання такою фізичною особою копії довідки про взяття її на податковий облік як фізичної особи, яка провадить незалежну професійну діяльність. На цьому наголосили спеціалісти ДПСУ в роз'ясненні із категорії 126.02 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua).
Фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, за результатами звітного податкового року самостійно розраховують військовий збір в розмірі 5% від сукупного чистого доходу, відображають в річній податковій декларації та сплачують в термін передбачений для сплати ПДФО.
Однак, у разі нарахування (виплати) доходу за виконання певної роботи та/або надання послуги згідно з цивільно-правовим договором, відносини за яким встановлено трудовими відносинами, а сторони договору можуть бути прирівняні до працівника чи роботодавця суб'єкт господарювання - податковий агент зобов'язаний утримувати збір із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку збору 5%.
Радимо також ознайомитися зі статтею «Декларування дарунків, отриманих фізособами: підстави й особливості».
Переконайтеся в перевагах LIGA360, замовивши персональну презентацію.