Ми вже повідомляли, що у парламенті зареєстрували вже два законопроєкти, які передбачають повернення до щоквартальної податкової звітності. Йдеться про законопроєкт №13108 та альтернативний йому законопроєкт №13108-1. Першим пропонують перейти від щомісячного до квартального подання податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, з розбивкою по місяцях звітного кварталу. Другий говорить про подачу щоквартальної звітності лише частиною платників.
Міністерство соціальної політики негативно відреагувало на такі ініціативи і закликало народних депутатів зважати на суттєвий негативний вплив повернення до щоквартальної податкової звітності на спроможність держави вчасно надавати соціальну підтримку для своїх громадян. «Адже при щоквартальній звітності система соціального захисту отримуватиме інформацію про доходи та стан сім'ї з інтервалом в часі - мінімум від трьох до п'яти місяців - інформація про реальний стан доходів людини стає відомою органу соціального захисту населення через 50 днів після закінчення кварталу, це дуже ускладнює швидке реагування для надання соціальної підтримки», - кажуть у відомстві.
Тож, на думку міністерства, квартальна звітність спричинить затримки з призначенням і виплатою соціальних допомог, субсидій, пенсій, інших виплат, які залежать від фінансово-майнового стану. У зв'язку цим Міністерство соціальної політики наголосило на ризиках, які несе прийняття закону про повернення на квартальну звітність, що на практиці зробить неможливим вчасне надання державної підтримки українцями з низькими доходами, які дійсно її потребують.
LIGA360 допомагає тримати руку на пульсі податкових реформ. Завдяки нашій платформі, яка включає доступ до широкого спектру нормативно-правових актів і судових рішень у сфері обліку та податків, ви легко адаптуєтесь до нововведень. Дізнайтеся, як наші інструменти можуть зробити ваше податкове планування простішим і більш ефективним, замовивши персональну презентацію.