Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

КМУ уточнив перелік документів, які підтверджують право на відстрочку під час мобілізації

7 травня 2025, 13:19
5080
0
Автор:
Реклама

Урядом внесено зміни до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період. Про це повідомив представник Кабміну в парламенті Тарас Мельничук. Йдеться, зокрема, про наступні зміни:

  • передбачено відображення в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів відомостей про вручення військовозобов'язаному або резервісту повістки на бланку;

  • уточнено положення щодо кінцевого строку надання окремим категоріям військовозобов'язаних та резервістів відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації;

  • конкретизовано випадки, за яких особи не направляються для проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби;

  • визначено умови направлення на військово-лікарську комісію осіб, які не проходили медичний огляд, або в яких закінчився строк дії рішення (постанови) про придатність до військової служби;

  • уточнено процедуру формування направлення на військово-лікарську комісію для проходження медичного огляду в електронній формі за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів;

  • уточнено перелік документів, що підтверджують право на відстрочку особам, на утриманні яких перебуває троє і більше дітей віком до 18 років тощо.

Наразі самого тексту постанови КМУ щодо змін ще не оприлюднено.

Народний депутат Олексій Гончаренко уточнює, що до перелік документів, які підтверджують право на відстрочку для батьків трьох і більше дітей, віднесли свідоцтво про народження кожної дитини із зазначенням батьків та один з таких документів:

  • свідоцтво про шлюб з матір'ю/батьком дітей;

  • рішення суду про розірвання шлюбу + місце проживання дітей;

  • рішення органу опіки й піклування щодо проживання дітей;

  • письмовий договір між батьками про проживання дітей;

  • інше рішення суду або документи про відсутність іншого з батьків;

  • довідка з Реєстру боржників про відсутність заборгованості зі сплати аліментів (не пізніше ніж за 5 днів до подачі заяви).
    Також О. Гончаренко повідомив, що для надання відстрочки для тих, хто здійснює постійний догляд, слід буде надати акт про здійснення догляду (додаток 8) та документи про отримання компенсації (допомоги, надбавки) за догляд.

Про бронювання і військовий облік у практичній площині - дізнавайтесь у новій LIGA360. Свіжа аналітика, практика правозастосування, судова практика та роз?яснення держорганів на одній платформі. Замовте презентацію менеджера прямо сьогодні.

Читайте також:

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини