Фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, мають дотримуватись спеціального порядку обліку в податкових органах. Податківці роз'яснили, що саме передбачає пункт 6.8 розділу VI Порядку №1588.
Наприклад, якщо робоче місце нотаріуса знаходиться в іншому місті чи громаді, ніж місце постійного проживання, така особа зобов'язана стати на облік за неосновним місцем обліку. Це робиться в податковому органі, на території якого розташований офіс. Така вимога випливає з розділу IV ПКУ.
Про реєстрацію, анулювання або припинення нотаріальної діяльності територіальні органи Міністерства юстиції мають повідомити податкову за місцем проживання нотаріуса протягом п'яти робочих днів. Це передбачено спеціальним Положенням №871/5.
У разі, якщо податкова виявляє, що особа здійснює професійну діяльність, але не перебуває на обліку, контролюючий орган надсилає такій особі повідомлення про необхідність подати заяву для взяття на облік.
До речі, для внутрішньо переміщених осіб - особливий порядок. Так, самозайнята особа, яка є внутрішньо переміщеною, може подати заяву про взяття на облік або зміну місця обліку за фактичним місцем проживання, відповідно до довідки ВПО. Копію цієї довідки потрібно надати податковій.
Інформацію про адресу офісу або іншого об'єкта, через який здійснюється діяльність, необхідно подати до податкової у повідомленні за формою № 20-ОПП згідно з розділом VIII Порядку №1588, повідомляє Головне управління ДПС у Київській області.
Спробуйте LIGA360 в роботі вже сьогодні та відкрийте нові можливості для вашого бізнесу.