Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Чи потрібен РРО/ПРРО при розрахунках через термінали типу iBox

Реклама

Випадки, у яких РРО/ПРРО або розрахункові книжки не застосовуються, визначені у ст. 9 Закону від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР. Зокрема відповідно п. 2 ст. 9 Закону № 265/95-ВР, при виконанні банківських операцій, крім: операцій комерційних агентів банків та небанківських фінансових установ з приймання готівки для подальшого її переказу з використанням програмно-технічних комплексів самообслуговування, за винятком програмно-технічних комплексів самообслуговування, що дають змогу користувачеві здійснювати виключно операції з отримання коштів.

Використання програмно-технічних комплексів самообслуговування з приймання готівки для подальшого її переказу, не переведених у фіскальний режим (не обладнаних переведеними у фіскальний режим РРО/ ПРРО), забороняється.

У листі від 28.11.2019 №57-0007/62082 щодо використання електронних платіжних засобів (далі - ЕПЗ) при продажу товарів/ наданні послуг Національний банк України зазначає, що торговець має право приймати до оплати ЕПЗ певної платіжної системи на підставі договору з еквайром. Еквайр в договорі з торговцем зобов'язаний зазначити, зокрема, порядок і терміни розрахунків еквайра з торговцем та порядок оформлення документів за операціями з використанням ЕПЗ. Водночас еквайр зобов'язаний забезпечити технологічне, інформаційне обслуговування торговців і проведення розрахунків з ними за операції, які здійснені між торговцями та користувачами з використанням ЕПЗ, на підставі договору.

Отже, якщо товар/послуга придбавається за допомогою ЕПЗ, то кошти на рахунок торговця будуть надходити від еквайра, а не від держателя ЕПЗ. При цьому еквайр самостійно визначає порядок обліку торговців, з якими він має укладені договори.

Ініціювання переказу за допомогою ЕПЗ має оформлюватися відповідними документами за операціями із застосуванням ЕПЗ (квитанція платіжного термінала). Документ за операцією із застосуванням ЕПЗ - це документ, що підтверджує виконання операції із використанням ЕПЗ, на підставі якого формуються відповідні документи на переказ чи зараховуються кошти на рахунки.

Тобто, наголосили у Головному управлінні ДПС у Донецькій області, квитанція платіжного термінала лише підтверджує ініціювання переказу коштів з рахунку держателя ЕПЗ, а не факт продажу товару (отримання послуг).

Отже, при використанні ЕПЗ для оплати вартості товарів квитанція платіжного термінала не є розрахунковим документом у розумінні Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР та Закону України «Про захист прав споживачів» від 12.05.1991 р. № 1023-XII.

Відкрийте для себе всі переваги LIGA360, отримавши доступ до неї прямо зараз.

Також читайте:

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини