Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як податковий агент може повернути надміру сплачений військовий збір

Реклама

Якщо платник податку прагне повернути надміру сплачені податки, збори та пені, він повинен, як зазначено у п. 43.3 ПКУ, подати заяву про таке повернення. Винятком є повернення надміру утриманих (сплачених) сум ПДФО, адже їх податківці повертають на підставі поданої платником податків податкової декларації про майновий стан і доходи за звітний календарний рік за результатами проведення перерахунку його загального річного оподатковуваного доходу. Вищезгадану заяву необхідно подати вчасно, а саме протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми та/або пені.

Заява про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань та пені складається у довільній формі, однак у ній необхідно зазначити напрям перерахування коштів:

  • на рахунок платника податків у банку, небанківському надавачу платіжних послуг;

  • на єдиний рахунок (у разі його використання);

  • на погашення грошового зобов'язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету;

повернення у готівковій формі коштів у разі відсутності у платника податків рахунку в банку, небанківському надавачу платіжних послуг (п. 43.4 ПКУ).

Заяву можна подати до органу ДПС в електронній формі. Це передбачено п. 1 розд. IІІ Порядку інформаційної взаємодії Державної податкової служби України, Державної казначейської служби України, місцевих фінансових органів у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань та пені, затвердженого наказом Мінфіну від 11.02.2019 р. № 60

Законотворці у п. 43.5 ПКУ на повернення кошів виділили відповідним органам 20 днів та передбачили, що податківці не пізніше ніж за п'ять робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви готує висновок про повернення належних сум коштів та подає його для виконання до Казначейства.

На підставі отриманого висновку посадовці Казначейства протягом п'яти робочих днів повертають такі суми платникам податків у порядку, який встановив Мінфін.

Маємо нагадати, що Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» від 30.06.2023 р. № 3219-ІХ (набрав чинності 01.08.2023 р.) виключено п.102.9 ПКУ.

Тобто, з 01.08.2023 р. для платників податків та контролюючих органів відновлено перебіг строків, визначених ПКУ та іншими законодавством, дотримання якого контролюють податківці (зокрема, в частині подання заяви про повернення надміру сплачених грошових зобов'язань протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми та/або пені).

Посадовці Головного управління ДПС у Запорізькій області кажуть, що відповідно до пп. 14.1.115 ПКУ надміру сплачені грошові зобов'язання - це суми коштів, які на певну дату зараховані до відповідного бюджету або на єдиний рахунок понад нараховані суми грошових зобов'язань, граничний строк сплати яких настав на таку дату.

Отже, податковий агент має право повернути або врахувати в рахунок сплати наступних платежів тільки ту суму надміру сплаченого військового збору, яка була перерахована до бюджету понад суму грошових зобов'язань, граничний строк сплати якої настав на таку дату.

Отримайте доступ до LIGA360 прямо зараз та оцініть, як вона може захистити ваші інтереси.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини