Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Преміювання держслужбовців — основні нюанси від НАДС

Реклама

НАДС у листі від 10.07.2025 № 6237/10.3-25 в межах повноважень роз'яснило нюанси щодо різних видів преміювання державних службовців.

Посадовці зауважили, що у 2025 році працю держслужбовців державного органу оплачують на основі класифікації посад державної служби відповідно до Закону «Про Державний бюджет України на 2025 рік» від 19.11.2024 р. № 4059-IX з урахуванням положень Закону «Про державну службу» від 10.12.2015 р. № 889-VIII та абз. 6 п. 13 розд. «Прикінцеві положення» Закону № 4059-IX.

Наразі відповідно до ч. 3 ст.50 Закону № 889-VIII та п. 3-7 розд. І Типового положення про преміювання державних службовців в державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, їх апаратах (секретаріатах), затвердженого наказом НАДС від 09.06.2025 р. № 74-25 до премій державного службовця належать:

  • премія за результатами щорічного оцінювання службової діяльності;

  • місячна або квартальна премія відповідно до особистого внеску державного службовця в загальний результат роботи державного органу.

Причому загальний розмір премій, передбачених цією частиною, які може отримати державний службовець за рік, не може перевищувати 30% фонду його сталої заробітної плати за рік.

Водночас розмір місячної премії держслужбовця не може перевищувати 30%, квартальної премії - 90% розміру його посадового окладу за фактично відпрацьований час протягом відповідного місяця або кварталу, за який виплачується премія.

Розмір місячної або квартальної премії такого працівника залежить від його особистого внеску в загальний результат роботи державного органу з урахуванням таких критеріїв:

  • ініціативність у роботі;

  • якість виконання завдань та досягнення результатів;

  • виконання додаткового обсягу завдань і обов'язків згідно з наказом (розпорядженням), дорученням, наданим в установленому порядку;

  • терміновість виконання завдань;

  • участь у роботі, комісій, робочих груп, зокрема міжвідомчих, консультативно- дорадчих органів тощо.

У НАДС також зазначили, що преміювання державного службовця можливо за умови дотримання принципів державної служби та правил етичної поведінки за відповідний період.

Місячна премія державним службовцям державного органу виплачується не пізніше від терміну виплати заробітної плати за місяць, у якому нараховано премію, квартальна премія - не пізніше від терміну виплати заробітної плати за останній місяць кварталу, за який проводиться преміювання.

На думку НАДС, місячна або квартальна премія є видом однієї премії, що встановлюється державному службовцю за результатами його роботи протягом відповідного місяця або кварталу. Тобто протягом кварталу може бути встановлена або місячна премія у кожному місяці, або разова квартальна.

Встановлює премії, визначає вид преміювання держслужбовцям керівник державної служби відповідно до затвердженого ним Положення про преміювання в межах фонду преміювання та видає відповідний наказ (розпорядження).

У місяці, в якому державний службовець перебуває у відпустці чи хворіє, виплати проводяться із розрахунку середньої заробітної плати, місячну або квартальну премію нараховують за фактично відпрацьований час.

Також посадовці звернули увагу, що у ч. 1 ст. 51 Бюджетного кодексу України встановлено, що керівники бюджетних установ здійснюють фактичні видатки на зарплату/ грошове забезпечення, включаючи видатки на премії, лише в межах бюджетних асигнувань на заробітну плату/ грошове забезпечення, затверджених для бюджетних установ у кошторисах.

Відкрийте для себе всі переваги LIGA360, отримавши доступ до неї прямо зараз.

Читайте також:

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини