Жінка отримує право на продовжену оплачувану відпустку по вагітності та пологах тривалістю 70 календарних днів після пологів (замість 56 днів) у разі ускладнених або важких пологів згідно ст. 26 Закону «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105-XIV. Цей додатковий лікарняний оплачується в 100% розмірі середнього заробітку жінки, як і основна декретна відпустка, незалежно від страхового стажу.
Отримавши лікарняний, виписаний на додаткових 14 днів, роботодавець повинен продовжити відпустку працівниці у зв'язку з вагітністю та пологами.
Рішення про виплату лікарняних з вагітності та пологів приймає комісія (уповноважений) із соціального страхування підприємства протягом 10 днів після отримання лікарняного листа (п. 1 ст. 32 Закону № 1105-XIV), а фінансує виплати ПФУ.
Роботодавець має оформити заяву-розрахунок до ПФУ, а після отримання коштів виплатити допомогу працівниці, як правило, у найближчий день виплати заробітної плати.
Якщо роботодавець не виплатив кошти за лікарняним по вагітності та пологах, працівниця може звернутися до Пенсійного фонду, оскільки саме він фінансує такі виплати. Попередньо необхідно перевірити інформацію про е-лікарняний на порталі ПФУ. Якщо дані є, але виплат немає, у Південно-Західному міжрегіональному управлінні Державної служби з питань праці радять звернутися до ПФУ для з'ясування причин та отримання коштів.
Якщо жінка, яка народила, не працює, вона має звернутися до органу соціального захисту населення.
Нова LIGA360 допоможе вивчити цю тему детальніше. Аналітика від експертів, роз'яснення держорганів, практичні кейси та їх вирішення. Замовте персональну презентацію для ваших потреб.
Читайте також: