Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Робота сторожів за сумісництвом не рахується наднормовою, а практикантів можна приймати тільки на вакансії

24 квітня 2012, 12:40
1216
0
Реклама

В ході розгляду питань відносно оформлення трудових стосунків із сторожами і студентами Минсоцполитики відмітило наступне.

1. Сумісницею є виконання працівником, окрім основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час у того ж або іншого працедавця. Тобто працівник не може виконувати в один і той же час (наприклад, з 9:00 до 18:00) роботу по основному місцю роботи і за сумісництвом.

Тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати чотирьох годин в день і повного дня у вихідний. Загальна тривалість роботи за сумісництвом впродовж місяця не повинна перевищувати половини місячної норми робочого часу.

Якщо при підсумовуваному обліку робочого часу (позмінно), наприклад, в штатному розкладі - 4 вартуючи, а фактично працює 3, то з цими працівниками можуть полягати трудові договори про роботу за сумісництвом. При цьому оплата праці повинна здійснюватися окремо за кожним трудовим договором (основному і сумісницькому). Тому робота сторожів за сумісництвом не може вважатися наднормовою.

Наднормовим вважається час, відпрацьований зверху норми за обліковий період в межах одного трудового договору, і оплачується згідно ст. 106 КЗоТ. У разі підсумовуваного обліку робочого часу оплачуються як наднормові усі годинники, відпрацьовані зверху встановленого робочого часу в обліковому періоді.

2. Положенням про проведення практики студентів внз не передбачені умови відносно оформлення трудових стосунків із студентами на період проходження ними практики.

Тільки за наявності вакантних місць студенти можуть бути зараховані на штатні посади, якщо робота на них відповідає вимогам програми практики. При цьому не менше 50 % часу відводиться на загальнопрофесійну підготовку за програмою практики (лист від 20.01.2012 р. № 21/13/116-12).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини