Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Огляд ділової преси : інтерв'ю з главою митної служби Ігорем Калетником

12 червня 2012, 15:08
169
0
Реклама

Прийняття нового Митного кодексу Ігор Калетник назвав отриманням нового правового фундаменту, що максимально відповідає міжнародним і європейським стандартам.

У інтерв'ю, опублікованому у виданні "Галицькі контракти", глава Держмитслужби відмітив ряд особливостей що набуло чинності з 1 червня 2012 року документу.

Так, за словами пана Калетника, до безумовно позитивних новацій можна віднести:

- можливість самостійного вибору місця оформлення товару;

- скорочення часу митного оформлення з 24 до 4 годин, з правом самостійної фіксації суб'єктом дати і часу представлення митної декларації;

- кардинальне скорочення (до трьох) переліку документів, необхідних для митного оформлення.

Глава Держмитслужби також звернув увагу на прогресивність норми про введення постаудиту. За його словами, застосування цього інструменту разом з системою управління рисками дозволить дисциплінувати суб'єктів ВЭД.

Визнаючи одвічну складність визначення рівня митної вартості, пан Калетник виразив упевненість в тому, що новий ТЧУ містить відповідь на питання про те, як забезпечити відсутність додаткового тиску на легальних суб'єктів без позбавлення інструментарію митних органів у боротьбі із заниженням цін і сірими схемами.

Резюмуючи, пан Калетник підкреслив, що з набуттям чинності новацій для усіх ВЭД-суб'єктів стартові можливості зрівнюються, а також що розвиток і процвітання діяльності залежить тільки від самих представників бізнесу.

по матеріалах: Галицькі контракти, 11.06.2012 р. № 22-23 (1045-1046), стор. 8-9.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини