Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Госстат розповів про порядок відображення відрядження в табелі обліку робочого часу

10 липня 2012, 15:19
249
1
Реклама

Госстат відмітив, що типова форма № П-5 "Табель обліку використання робочого часу" використовується з метою обліку показників робочого часу, необхідних для заповнення форм державних статистичних спостережень по праці.

На практиці табель використовується також для інших цілей, тому підприємство у разі потреби має право застосовувати і іншу форму табеля, але при цьому обов'язковою є наявність первинного обліку показників по використанню робочого часу, явок і нез'явлень працівників, які визначені формами державних статистичних спостережень по праці.

Робочі дні перебування працівника в службових відрядженнях можуть визначатися таким чином: в першому рядку вказується кількість відпрацьованих годин по режиму по основному місцю роботи, наприклад 8, а в другому рядку - умовні позначення знаходження у відрядженні "ВД".

Позначення в табелі вихідних (святкових) днів, що доводяться на період службового відрядження, здійснюється згідно з Інструкцією про службові відрядження і Положенням про відрядження, затвердженим на підприємстві. При цьому у складі загальної кількості відпрацьованого за місяць днів/годинника в графі "Відпрацьовано за місяць" відображаються тільки робочі дні/години, що доводяться на період відрядження.

Таким чином, облік часу знаходження працівника у відрядженнях для відображення у формах державної статистичної звітності по праці здійснюється тільки в тій частині, яка доводиться на робочі дні, тобто без урахування вихідних і святкових днів.

При цьому питання обліку і відображення в табелі днів вибуття і прибуття з відрядження, а також одночасної роботи не відноситься до повноважень Госстата, оскільки пов'язаний з тлумаченням законодавства по праці (лист від 12.01.2012 р. № 9/4-10/9).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини