Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Минсоцполитики розповіло про заходи стягнення за порушення трудової дисципліни

17 серпня 2012, 12:10
176
0
Реклама

Минсоцполитики відмітило, що згідно з нормами КЗоТ за порушення трудової дисципліни до працівника може бути застосована тільки один з таких заходів стягнення, як вимова або звільнення.

Дисциплінарне стягнення:

- застосовується працедавцем безпосередньо за виявленням провини, але не пізніше за один місяць з дня його виявлення, не рахуючи часу звільнення працівника від роботи у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю або знаходженням у відпустці;

- не може бути накладено пізніше за шість місяців з дня здійснення провини.

Порушення трудової дисципліни визначається як невиконання або неналежне виконання з вини працівника покладених на нього трудових обов'язків.

До застосування стягнення від порушника трудової дисципліни мають зажадатися пояснення у письмовій формі. Відмова працівника дати пояснення не може служити перешкодою для застосування стягнення.

За кожне порушення трудової дисципліни може бути застосовано тільки одно дисциплінарне стягнення.

При застосуванні стягнення повинні враховуватися тяжкість досконалої провини працівника, обставини, при яких він здійснений, попередня робота і поведінка.

Наказ (розпорядження) про застосування дисциплінарного стягнення з вказівкою мотивів його застосування оголошується (повідомляється) працівникові, на якого покладається стягнення, під розписку в триденний термін.

Якщо працівник вважає, що при застосуванні дисциплінарного стягнення працедавцем порушені норми законодавства, працівник має право звернутися в комісію з трудових спор або до суду (лист від 24.05.2012 р. № 81/06/187-12).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини