Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Минсоцполитики роз'яснило порядок вибору працівників для скорочення

22 серпня 2012, 13:19
227
0
Реклама

Минсоцполитики нагадало, що згідно ст. 42 КЗоТ при скороченні чисельності або штату працівників у зв'язку зі змінами в організації виробництва і праці переважне право на залишення на роботі надається працівникам з вищою кваліфікацією і продуктивністю праці.

Законодавством не передбачені критерії і порядок визначення працівників з вищою кваліфікацією і продуктивністю праці.

На практиці для виявлення таких працівників працедавцем проводиться порівняльний аналіз продуктивності праці і кваліфікації працівників, в процесі якого, як правило, враховуються наступні обставини: наявність відповідної освіти, післядипломної освіти, документів про підвищення кваліфікації, відсутність дисциплінарних стягнень, наявність заохочень за успіхи в праці, отримання премій за виконання особливо важливих робіт, відсутність прогулів, відпусток без збереження заробітної плати, тривалого перебування на лікарняному, зауважень з боку адміністрації відносно термінів і якості виконуваний завдання, об'єм виконуваний робота і т. п.

За рівних умов продуктивності праці і кваліфікації перевага в залишенні на роботі віддається сімейним - за наявності двох і більше утриманців; обличчям, в сім'ї яких немає інших працівників з самостійним заробітком, працівникам з тривалим безперервним стажем роботи на цьому підприємстві, працівникам, що вчаться у вищих і середніх спеціальних учбових закладах без відриву від виробництва; учасникам бойових дій, інвалідам війни і особам, на яких поширюється дія Закону про статус ветеранів війни; авторам винаходів, корисних моделей, промислових зразків і раціоналізаторських пропозицій, працівникам, що отримали на цьому підприємстві трудове каліцтво або професійне захворювання; обличчям з числа депортованих з України впродовж п'яти років з часу повернення на постійне місце проживання в Україну, працівникам з числа колишніх військовослужбовців термінової служби і осіб, що проходили альтернативну (невоєнну) службу, впродовж двох років з дня звільнення їх із служби.

Перевага в залишенні на роботі може надаватися і іншим категоріям працівників, якщо це передбачено законодавством України (лист від 21.05.2012 р. № 80/06/187-12).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини